pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

W niedzielę 6 września na kortach BKT rozegrano turniej tenisa ziemnego w grze pojedynczej. Były to rozgrywki o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Barlinka Pana Mariusza Maciejewskiego.

Turniej został zaliczony do cyklu o Grand Prix Barlinka 2020 i była to już VI runda. Do turnieju głównego zgłosiła się rekordowa ilość uczestników bo aż 29 osób. Należy nadmienić, że w organizowanych w naszym mieście turniejach coraz częściej chętnie biorą udział zawodnicy z okolicznych ośrodków tenisowych z takich miast jak m.in. Szczecin, Gorzów WLKP, Dębno, Pyrzyce, Myślibórz.

 

REKLAMA

 

Cieszy również fakt uczestnictwa dorastającej młodzieży, która dzielnie staje w szranki z dorosłymi. To postawa godna pochwały i docenienia ambicji i woli walki. Brawo młodzi!

Z uwagi na taką liczbę osób w oparciu o ranking rozstawiono pięciu zawodników i rozlosowano pozostałych tworząc w ten sposób pięć grup, cztery po sześć osób i jedną pięcioosobową. Do ćwierćfinałów awansowało pięciu zawodników z pierwszego miejsca w grupie plus trzech najlepszych zawodników z drugiego miejsca.

Zwycięzcą VI rundy został Szymon Bunda, pokonując w finale Krzysztofa Szymańskiego (Pyrzyce). Trzecie miejsce zajął Jarosław Wiśniewski.

 

barlinek

 

W imieniu Zarządu BKT dziękuję Panu Mariuszowi Maciejewskiemu za coroczne wsparcie i pomoc w zorganizowaniu turnieju podnosząc rangę i prestiż tych rozgrywek. Biorąc pod uwagę rekordową liczbę uczestników, a także liczne grono zamiejscowych zawodników jest to właściwy kierunek dzięki czemu nasze piękne miasto poza licznymi walorami poznawane jest również od strony sportowej jako przyjazne i otwarte miejsce.

Słowa podziękowania kieruję również do Pana Szymona Bundy za nieodpłatne udostępnienie kortu krytego, przyczyniając się tym samym do sprawniejszego przeprowadzenia zawodów.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację i zapraszam na kolejne turnieje organizowane przez nasz klub. Najbliższy a zarazem ostatni w tym sezonie zaplanowany jest już za tydzień, tj. 19 września. Będzie to turniej o puchar Burmistrza Barlinka. Szczegółowe wyniki zmagań dostępna są na stronie BKT.

 

BKT - nadesłane

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.