pldaenfrdeuk

 piątek 18 września 2020r.   imieniny: Irena, Irma, Józef, Tytus

Reklama

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „BRATEK” otrzymało 1 mln 650 tys. zł dofinansowania ze środków PFRON. Dotacja pomoże w budowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku. W środę, 16 września 2020 r. w siedzibie organizacji została zawarta umowa na realizację inwestycji.

Podpis na dokumentach złożyli: członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz prezes „Bratka” Zofia Gągało.  Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (będących w dyspozycji marszałka) robót ogólnobudowlanych w budynku Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Barlinku przy ul. Sienkiewicza 15.

 

REKLAMA

  

W szkole będą prowadzone zajęcia edukacyjno-rewalidacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, w stopniu umiarkowanym i znacznym. Uczniowie będą uczęszczać także na rehabilitację społeczną, w tym logopedyczną, ruchową, psychologiczną, artterapię. 

Szkoła będzie przeznaczona początkowo dla 30 uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, jednak Stowarzyszenie „BRATEK” planuje sukcesywnie, w miarę potrzeb, zwiększać liczbę dostępnych miejsc dla uczniów o specyficznej potrzebie kształcenia. Podopieczni placówki będą przygotowywani do podjęcia pracy w ogrodnictwie, gastronomii i rękodzielnictwie.

 

J.Słomka

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.