pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 czwartek 3 grudnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

A A A
2.75 1 1 1 1 1 Ocena 2.75 (12)

Od najbliższej soboty, wyjście z domu tylko w maseczce zasłaniającej nos i usta.  Z dniem 10 października, wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa w kraju. Cała Polska, znajdzie się w tzw. żółtej strefie. Zasłanianie nosa i ust już nie tylko w sklepie czy kinie ale także w przestrzeni publicznej.

Za brak maseczki, Policja będzie nakładała kary, bądź odstąpi od niej, jeśli będziemy mieli przy sobie odpowiednie zaświadczenie lekarskie o przeciwskazaniach zdrowotnych. W lokalach gastronomicznych, obowiązywać będzie bezpieczna odległość – na 1 osobę powinno przypadać co najmniej 4 m2.

Na chrzcinach, weselach czy innych uroczystościach rodzinnych/okolicznościowych, 75 osób. W przestrzeni zamkniętej, wydarzenia kulturalne mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności - taka sama zasada obowiązuje w kinach.

 

REKLAMA

 

W wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników, nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2. Nowe zasady wprowadzono także w zakresie leczenia pacjentów z COVID-19. Zwiększona zostaje liczba łóżek w szpitalach.

Wczoraj, wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, podjął decyzję o podwojeniu łóżek dla pacjentów z podejrzeniem o COVID-19 w naszym regionie. Z dwóch do czterech w szpitalach innych niż Samodzielne Publiczne Zakłady Opieki Zdrowotnej. Chodzi o placówki w Dębnie, Barlinku, Drawsku Pomorskim, Połczynie Zdroju i Kamieniu Pomorskim.

Zwiększy się również rola lekarzy rodzinnych. Po zmianach, lekarze będą mogli kierować pacjenta do izolacji domowej i kierować pacjenta do izolatorium. Zniesiony został obowiązek spełnienia 4 kryteriów do testu na COVID-19 podczas teleporady.

Dodajmy, ze nowe zasady wprowadzone zostały z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań oraz zgonów spowodowanych COVID-19. Dziś, 8 października padł rekord – w Polsce zanotowano 4280 infekcji, zmarło 76 osób.

 

J. Słomka

 

barlinek

 

Komentarze

+3

Guest

Ludzie! Czy naprawdę do wszystkiego co robicie potrzebujecie rozporządzenia czy ustawy? Czy odkąd usłyszeliście o AIDS, to potrzebujecie rozporządzenia żeby wiedzieć, że czasami trzeba używać prezerwatyw ? A może tak jednak włączyć zdrowy rozsądek? Gdyby maseczki były tak straszliwie niebezpieczne i groziły tymi wszystkimi grzybicami płuc, to większość lekarzy chirurgów, stomatologów czy kosmetyczek, wykonujących zawód związany z noszeniem maseczek już dawno by poumierało i to bez żadnego COVID-a.

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ja założę maske spawalniczą... ale po to, by nie widziec już tej calej głupoty.......

Prawidłowo

Jeżeli nie wierzycie to zgłoscie sie na wolontariat to szpitala gdzie przebywają chorzy na covit zobaczymy czy bedziecie tacy mądrzy.

Tak zgłoszę się do pomocy na pusty oddział. To wszystko ściema, tylko w mediach tak wygląda. Na wiosnę tragedia, latem luz wszystko ok a teraz znowu rekordy zarazen itp. Dziwna tą choroba
-1

Guest

Cytuję Guest:
Artykuł kłamie!
Wojewoda wcale nie podjął decyzji o zwiększeniu liczby łóżek z 2 do 4 dla pacjentów z covidem.

Tutaj też kłamią?
https://radioszczecin.pl/1,412927,wiecej-lozek-w-szpitalach-dla-zakazonych-koronaw
Czy może wszyscy kłamią?
To bardzo ciekawe. A co mówią lekarze?
+20

Guest

W odpowiedzi do pana anonimowego ... ludzie starsi ( i nie tylko ) umierają co dzien , teleporada ktora ci tak odpowiada nikogo nie wyleczysz . Rozumie ze dla dobra osób starszych jak i całej reszty nakazuje się stać godzinami pod przychodniami i szpitalami po to aby doktor z łaski swej udzielił ci porady i wyleczył cie rozmowa za pomocą domofonu ? Kaszpirowski wszystkich śmieszył, teleporada jest ok ? Szkoda tylko ze covid panuje w refundowanej służbie zdrowia , prywatnie juz problemu nie ma....
-1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ja założę maske spawalniczą... ale po to, by nie widziec już tej calej głupoty.......

Prawidłowo

Jeżeli nie wierzycie to zgłoscie sie na wolontariat to szpitala gdzie przebywają chorzy na covit zobaczymy czy bedziecie tacy mądrzy.
-8

KrissB

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W myśl Art. 31 ust. 3 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ nie ma w POLSCE prawnego obowiązku zakrywania ust i nosa.
Wymuszenie zakrywania ust i nosa jest PRZESTĘPSTWEM ściganym z Art. 191par 1 K.K. w myśl Art. 31 ust. 3 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ. Także przypominam że nie ma " Stanu wyjątkowego ".
Czyli najpierw płacimy mandacik 500zł, lub nie przyjmujemy go I bedziemy ciągani po sadach. Albo co gorsze dostaniemy kare administracyjna z sanepidu 30 tys najpierw trzeba zapłacic a później sie odwoływac przed sadem. Szkoda nerwów, lepiej nosic maseczke, dla własnego dobra, dobra innych a przede wszystkim dla dobra stanu w portfelu. Zdrówka wszyskim życze w tych dziwnych czasach. ;-)

Teraz pozostaje dylemat... Płacić czy odmówić płacenia bo prawnie jest to nielegalny proceder gdyż nie ma na to ustawy zgodnej z konstytucją, czy też nosić maski i leczyć ciężkie schorzenia płuc jak np. grzybica płuc czy posocznica oraz leczenia neurologiczne w wyniku niedotlenienia mózgu .... Tak pseudo rząd dba o Polaków, zastraszaniem, wykorzystując ich niewiedzę

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.