pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 czwartek 3 grudnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

A A A
4.8 1 1 1 1 1 Ocena 4.80 (5)

Już w najbliższy poniedziałek tj. 12 października o godz. 19 00 w ramach akcji „Biegam bo lubię” na stadionie miejskim przy ulicy Sportowej 2 w Barlinku zmierzymy się z najsłynniejszą próbą wytrzymałości wśród biegaczy.

TEST COOPERA, bo o nim mowa, to próba polegająca na pokonaniu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut - nic więcej! Można biec, maszerować, skakać, byle pieszo.

 

REKLAMA

 

Sam udział w teście jest bezpłatny, skierowany do wszystkich niezależnie od płci, wieku, stażu biegowego oraz poglądów politycznych, o zasięgu ogólnopolskim gdyż w okresie od 12 do 17 października przystąpi do niego ponad 100 lokalizacji w naszym kraju, w tym Barlinek.

 

barlinek

 

Sprawdź z nami swoją wytrzymałość i ciesz się wynikiem w gronie innych biegaczy, znajomych - amatorów.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy dyplom z wynikiem.

Do zobaczenia na bieżni!

 

Trenerzy BBL BARLINEK - nadesłane

 

2020-10-08 Już w najbliższy poniedziałek o godzinie 19 00 w ramach zajęć biegowych Biegam Bo Lubię Barlinek zmierzymy...

Opublikowany przez Biegam Bo Lubię Barlinek Czwartek, 8 października 2020

 

Komentarze

domusic

Jest taka legeda barlinecka, ze kto w noc sylwestrowa, równo o pólnocy przebiegnie z Rynku do jeziora Chmielnego od pierwszego do ostatniego uderzenia dzwonu wybijajacego pólnoc i nowy rok to odwróci klàtwe i oswobodzi wszystkie dusze wolajace o pomoc. Kiedys ...tam gdzie dzisiaj jest jezioro stal klasztor zamieszkaly przez zakonnice. Zbudowany przez von Vossa, rycerza ktory rzadzil w Barlinku i kazdy sie go bal.Uprowadzal on ludzi i ktokolwiek tam trafil raczej juz nigdy nie wracal. Mieszkancy co noc slyszeli placze i krzyki pojmanych. Poganstwo, orgie i zabawy do nieprzytomnosci to byla codziennosc w klasztorze. Lecz nadzszedl dzien gdy niebiosy sie otworzyly i gromy z nieba, pioruny , wiatry i deszcze albo i sam Bog zniszczyl klasztor. Po kilku dniach ludzie wyszli na zewnatrz i w miejscu klasztoru ujrzeli jezioro.
Legenda mowi ze gdy jakis mlodzieniec , w noc sylwestrowa, przebiegnie z Rynku do jeziora Chmielnego w dwanascie uderzen dzwona uwolni wdzystkie dusze wojajace o pomoc

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.