pldaenfrdeuk

 


 piątek 27 listopada 2020r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)

Przy Szpitalu Barlinek, zaczął działać mobilny punkt pobierania wymazów w kierunku COVID-19 „Drive – thru”. Będzie od czynny codziennie w godz. 10.00 – 12.00. Wymazy pobierane są tam na podstawie wystawionych i zarejestrowanych zleceń od lekarzy POZ, Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną, jednostkę kierującą (np. sanatorium).

Co należy wiedzieć. Przede wszystkim, konieczna jest wcześniejsza rejestracja – tel. 95 7461-811. Do punktu wymazów podjeżdżamy samochodem, gasimy silnik, otwieramy okno i stosujemy się do poleceń. Wymaz pobierany jest z nosogardzieli lub gardła. Punkt znajduje się przy Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym, od strony ul. Sienkiewicza.

 

REKLAMA

 

Dziś w Polsce padł rekord, jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażenia COVID-19. Było ich 8099, z czego w województwie zachodniopomorskim 177. W powiecie myśliborskim, minionej doby odnotowano 4 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Jest to dwoje dzieci, jedna kobieta w średnim wieku oraz jeden mężczyzna również w średnim wieku. Według danych Państwowej Inspekcji Sanitarnej z 14 października, w naszym powiecie zachorowały 52 osoby. Na kwarantannie przebywają 304 osoby a pod nadzorem epidemiologicznym 46 osób. 

Przypominamy, że cała Polska znajduje się w żółtej strefie. Co oznacza m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa również w przestrzeni publicznej. Od dziś wróciły także „godziny dla seniorów”, które obowiązują od 10.00 do 12.00. W tych godzinach, od poniedziałku do piątku, seniorzy mają pierwszeństwo w dokonywaniu zakupów.

Jak poinformowało Radio Szczecin, nasi sąsiedzi – Pełczyce, a konkretnie Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Pełczycach, przechodzi na zdalny tryb nauczania. Wszystko związane jest z sytuacją epidemiologiczną panującą w gminie Pełczyce. Tryb zdalny ma obowiązywać do 23 października. Jest to pierwsza szkoła w województwie zachodniopomorskim, która zdecydowała się na zamknięcie placówki.

 

J. Słomka

 

barlinek

 

 

Komentarze

+5

Alek

Może z innej beczki ale dlaczego ten punkt nazywa się DRIVE -THRU ??? Przecież mieszkamy w Polsce i ten punkt jest w polskim mieście . Ja wiem, że wiele korpo nie ma już śniadań tylko lunch , nie ma już spotkań tylko mytingi itp . Ale dlaczego tak łatwo zaśmiecamy nasz język makaronizmami bardzo niskich lotów . Nie można nazwać tego punktem pobrań wymazów ??? Nie, musi być po angielsku bo to lepiej brzmi... Może kojarzy się to z pewną siecią "szybkiego jedzenia" i przez to jest bardziej medialna ? Podobno Polacy nie gęsi iż swój język mają , na pewno ?
+5

Guest

Cytuję Guest:
A dlaczego samochodem

Ja właśnie też się zastanawiam, a jak ktoś nie ma auta? Myślę, że jak się podejdzie pieszo, to też go obsłużą

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.