pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 czwartek 3 grudnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)

19 października odbyła się wideokonferencja w sprawie przyznania środków na walkę z COVID – 19. Wszystko w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego: niezbędne wsparcie dla opieki medycznej i ratownictwa z regionu.

W spotkaniu online wzięli udział m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie Andrzej Przewoda oraz pielęgniarka naczelna Szpitala Barlinek sp. z o.o. Halina Wojciechowska. Województwo zachodniopomorskie na ten cel, w ramach działania 7.7. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 obejmującego przedsięwzięcia związane z walką i zapobieganiem COVID-19, przeznacza kwotę blisko 31,5 mln zł. Pieniądze te trafią do szpitali wojewódzkich, powiatowych, resortowych i klinicznych oraz ratownictwa medycznego. Z tej pomocy skorzysta docelowo 29 szpitali a także Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego, która złożyła wniosek na łączną kwotę 5 mln zł (WSPR zakupi m.in. cztery ambulanse wyposażone w respiratory, defibratory czy automatyczne urządzanie do kompresji klatki piersiowej w trakcie resuscytacji).

 

REKLAMA

 

Wsparcie otrzymają szpitale m.in. Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Regionalny Szpital w Kołobrzegu, „Szpitale Polskie" Spółka Akcyjna, Szpital Barlinek Sp. z o.o., Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Koszalinie i Szpital Powiatowy w Gryfinie sp. z o.o. Aby otrzymać pieniądze, należało złożyć wniosek, których obsługą zajmował się Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. Szpital Barlinek Sp. z o.o. wnioskował m.in. o zakup respiratora, aparatu do znieczulania czy też środków ochrony osobistej. Umowy na przekazanie potrzebnych środków, z uwagi na obostrzenia, zostaną podpisane indywidualnie przez każdą jednostkę i odesłane do Szczecina.   

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy opiewa na łączną kwotę 62 mln zł. Wspiera on szpitale i podmioty medyczne, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz jednostki oświatowe. Ponad 27 mln zł już w przyszłym tygodniu trafi do szkół.

Na zakończenie konferencji, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wyraził swój szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia i podziękował Im za pełną poświęcenia pracę.

 

M.Przybylska 

 

barlinek

 

Komentarze

+2

Guest

Teraz przychodnia ma kwarantannę, a my w zakładach Drzewnych i Borne pracujemy jak gdyby nigdy nic, pomimo wykrytych przypadków zakażenia, nawet do sanepidu nikt nie zgłasza
+9

Guest

Byłam dwa tygodnie temu w szpitalu w weekend, bo strasznie wymiotowałam. Nie, nie zamknęli się. Przyjęli mnie, bardzo spokojnie i empatycznie pogadali, przebadali szybko krew (była niedziela rano), podłączyli pod kroplówkę. Wyszłam koło południa, wymioty minęły i ból głowy prawie przeszedł. Więc nie twierdź, że się pozamykali, bo to nieprawda.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.