BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

W najlepszych księgarniach w całej Polsce, zarówno tych stacjonarnych jak i internetowych, pojawiła się właśnie najnowsza powieść barlineckiej pisarki, Iwony Małgorzaty Żytkowiak „Epizody z życia mojej mamy”.

Jest to 12 historii, 12 portretów i jeden motyw – mama. Opowieści snuje syn, ale dziecięco-naiwna perspektywa miesza się tu z dorosłym widzeniem świata i wiedzą o matce i ludzkich relacjach. Podglądamy zwyczajną codzienność matki. Zaglądamy też w duszę kobiety.

 

REKLAMA

 

Epizody z życia mojej mamy to także przypadki z życia zwyczajnej polskiej rodziny, w której miłość przeplata się z rozczarowaniem, nadzieja ze znużeniem, odświętność z codziennym zmaganiem. Jest smutno, ale jest też śmiesznie. A czasem jest na niby. Jak w każdej rodzinie. Poniżej fragment książki:

Mama należała do tej kategorii kobiet, które głośno dekla­rują potrzebę tworzenia ścisłych więzów rodzinnych i poza­rodzinnych. Wciąż wygłaszała komunały w stylu, że człowieka definiuje się poprzez to, jakie relacje tworzy z innymi ludźmi. Uwielbiała szablony. „Człowiek nie jest samotną wyspą”, po­wiadała, kiedy po długiej przerwie następującej po kolejnej kiepskiej inwestycji w przyjaźń znów poszukiwała bratnich dusz. Bo mama nie cierpiała pustki. Trafiały się więc w jej życiu przygodne koleżanki poznane w parku, kiedy akurat przysiadła z wózkiem, w którym kwiliło któreś z nas. Albo w poczekalni poradni dziecięcej, w której z racji liczby przychówku spędzała znaczną część życia. Rzadko bywały to współpracownice, mama bowiem dość sztywno trzymała się zasady, że życie zawodowe trzeba grubą krechą oddzielić od życia prywatnego, bo inaczej pozamiatane – ani praca w pracy, ani dom w domu. Te przypadkowe znajomości zaczynały się zawsze niewinnie.

W imieniu całej redakcji zachęcamy do lektury a w związku z premierą, wraz z wydawnictwem Szara Godzina, mamy dla Państwa konkurs. Szczegóły na naszym profilu fb.

 

M.Przybylska

 

UWAGA KONKURS ‼️ Iwona Małgorzata Żytkowiak i Jej najnowsza powieść „Epizody z życia mojej mamy”📖 12 historii, 12...

Opublikowany przez Barlinek24.pl Poniedziałek, 19 października 2020

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.