pldaenfrdeuk

 


 piątek 27 listopada 2020r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (6)

W dniach 26-28 września w Czechach odbył się finał cyklu regat Puchar Cadeta Europy Centralnej (Central European Cadet Cup – CECC*). Bardzo udany udział w tej imprezie miała dwójka młodych żeglarzy pochodzących z Barlinka.

Oliwia Michalewicz (dobrze już znana w Barlinku utalentowana młoda zawodniczka, wielokrotnie utytułowana żeglarka regatowa, laureatka Barlineckiego Plebiscytu na Najlepszego Sportowca – dwukrotnie trzecie miejsce, startowała w wielu regatach krajowych i zagranicznych m.in. w Mistrzostwach Świata 2019 klasy Cadet, zawodach z cyklu CECC, Pucharze Berlina i wielu innych, pływa w klasie Optimist, Cadet i windsurfingowej klasie BicTechno 293).

Krystian Michalewicz (młody, ale już doświadczony 9-cio letni żeglarz z prawie 5-cio letnim stażem żeglarskim, podobnie jak starsza siostra Oliwia ma za sobą wiele regat żeglarskich w tym Mistrzostwa Świata 2019 klasy Cadet, pływa w klasie Optimist, jako załogant w klasie Cadet i na windsurfingu).

Oboje w tej chwili pływają w barwach klubu żeglarskiego MKS SZKUNER z Myśliborza.

 

REKLAMA

 

W finałowych wyścigach myśliborscy zawodnicy radzili sobie bardzo dobrze, pomimo niesprzyjającej aury (wiał bardzo silny porywisty wiatr, padał deszcz a fala sięgała prawie półtora metra). Nie obyło się bez wywrotek, ale wszyscy wykazali się niezwykłym hartem ducha – żadna nasza załoga nie wycofała się z regat.

W czeskim Pavlovie myśliborskiego Szkunera reprezentowały cztery załogi:

POL 9411 – Michalina Krępeć (sternik - 14 lat) i Jan Iwanow (załogant - 11 lat)
POL 9490 – Natasza Dobroń (sternik - 14 lat) i Maja Dobroń (załogant - 10 lat)
POL 10079 – Stanisław Wołoszyn (sternik - 14 lat) i Krystian Michalewicz (załogant - 9 lat)
POL 10080 – Oliwia Michalewicz (sternik - 14 lat) i Wiktoria Sawicka (załogant - 12 lat)

W tych regatach nie miała sobie równych załoga z Polski, Oliwia Michalewicz i Wiktoria Sawicka, która pewnie wygrała czeskie regaty.

 

barlinek

 

Natomiast w klasyfikacji generalnej CECC szkunerowcy roznieśli konkurencję i całe podium należało do zawodników z Myśliborza:

1 miejsce - POL 10080 – Oliwia Michalewicz i Wiktoria Sawicka
2 miejsce - POL 9490 – Natasza Dobroń i Maja Dobroń
3 miejsce - POL 10079 – Stanisław Wołoszyn i Krystian Michalewicz
6 miejsce - POL 9411 – Michalina Krępeć i Jan Iwanow 

W inauguracyjnym roku zawodów, odbyły się cztery regaty decydujące o tytule Mistrza Europy Środkowej. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach – OPEN, GIRLS (dziewczęta) i JUNIOR (do 14 lat). Wyścigi odbywały się w weekendy podczas europejskiej wiosny, lata i wczesnej jesieni, a każdy kraj był gospodarzem jednych regat. Zawody są wydarzeniami otwartymi i każda łódź z dowolnego kraju, która ukończyła wyścig CECC, jest automatycznie rejestrowana jako uczestnik CECC. W tej chwili w rywalizacji w CECC uczestniczą trzy kraje – Polska, Czechy i Niemcy.

W tym roku ze względu na panującą pandemię organizacja regat była bardzo utrudniona. Jednakże odbyły się dwie z trzech planowanych imprez – polska edycja w dniach 08-09 sierpnia w Myśliborzu i czeska edycja w dniach 26-28 września w miejscowości Pavlov.

* CENTRAL EUROPEAN CADET CUP 2018 (CECC) - W 2005 r. Czechy, Węgry, Polska i Słowacja, uruchomiły serię regat na wodach środkowo-europejskich. Stowarzyszenia Klasy Cadet z czterech krajów Europy Środkowej łączą się, tworząc Puchar Cadeta Europy Środkowej (CECC).

 

MKS SZKUNER - nadesłane

 

barlinek

barlinek

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.