pldaenfrdeuk

 


 piątek 27 listopada 2020r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

A A A
4.375 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (8)

W ciągu ostatnich kilku dni, odeszło od nas dwóch działaczy barlineckiej kultury, z którymi dane nam było współpracować.  Z wielkim smutkiem, przyjęliśmy wiadomość o śmierci Wiktora Olszewskiego i Kazimierza Borowskiego, którzy zapisali się w naszej pamięci jako ci, którzy byli oddani drugiemu człowiekowi.

 

REKLAMA

 

21 października, zmarł Wiktor Stanisław Olszewski. W Barlinku mieszkał od lat ’70-tych. Po tym jak ukończył Liceum Pedagogiczne, został nauczycielem w Szkole Podstawowej w Będargowie a następnie w Technikum Mechanicznym w Barlinku, gdzie uczył przedmiotów zawodowych z elektromechaniki. Ukończył studia na Politechnice Szczecińskiej oraz pracował w Bomecie, gdzie piastował stanowisko głównego elektryka. Jednak większość mieszkańców Barlinka, kojarzy go z muzyki, którą pasjonował się już w szkole średniej. Grał na gitarze basowej oraz mandolinie. Karierę muzyczną, rozpoczął w zespole „Mechbar” , działającym przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Grał z zespole „Classic Band” z nieżyjącym już Zbigniewem Bocianem a ostatnio w zespole „Nova Band”. Zespół uświetniał większość imprez organizowanych w całej gminie.

23 października, zmarł Kazimierz Borowski. Wiceprezes Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dawniej, pracował w jednym z barlineckich banków, jednak po przejściu na emeryturę poświęcił się w pełni rodzinie, swoim pasjom i działalności na rzecz drugiego człowieka. W 2012 roku założył Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego prezesem był przez trzy lata. Organizował wykłady, spotkania z ciekawymi ludźmi. Bardzo dużo czytał i na spotkaniach w kawiarence „Pod Sową” często zabierał głos w dyskusjach na dany temat. Interesował się historią i literaturą. Tryskał humorem i często opowiadał  dowcipy. Lubił robić zdjęcia i podróżować, spełniał się jako aktor ale najbardziej jako mąż, ojciec i dziadek. Miał marzenia, a jedno z nich niedawno udało mu się spełnić – zrobił kurs nurkowania.

Łącząc się z bólu z Rodzinami i Bliskimi Wiktora Olszewskiego oraz Kazimierza Borowskiego, składamy najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania oraz przekazujemy słowa otuchy na ten trudny czas.

Redakcja Barlinek24.pl 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.