pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 28 lutego 2021r.   imieniny: Chwalibóg, Józef, Roman

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (8)

W trakcie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miasta, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały określającej wysokość stawek podatku od nieruchomości. Bez konsultacji m.in. z przedsiębiorcami, rajcy większością głosów je podnieśli.

Zanim do tego doszło głos zabrała m.in. radna Bernarda Lewandowska. Jak stwierdziła, jeżeliby się go nie podniosło, do budżetu gminy w roku przyszłym nie wpłynęłoby 390 tys. zł. Jednak w takiej sytuacji, jaka jest dzisiaj nikt, nawet rząd nie wie, co będzie w roku przyszłym? Dlatego zaproponowała, aby stawki podatku od nieruchomości pozostawić na takim poziomie, jakie obowiązują w roku bieżącym.

 

REKLAMA

 

W dyskusji nad tym tematem głos zabrał także mieszkaniec miasta Mirosław Przyborowski. Po nim zabrała głos radna Iwona Rudnicka, która stwierdzała m.in., że M. Przyborowski apeluje o nie podnoszenie podatków przedsiębiorcom i rolnikom, ale zwykłem obywatelowi już tak. Mówiąc o inwestycjach podkreślała, że pieniądze na nie trzeba skądś wziąć.

O ustaleniu konkretnych zasad, co do podwyższania podatków apelował radny Cezary Krzyżanowski. Wskazał rok wyborczy, kiedy ich nie podwyższono. A teraz, kiedy sytuacja w kraju jest taka, a nie inna, podatki chce się podnieść. Kolejny z radnych, Sylwester Łuczak wskazywał, na co pieniądze z podatków w gminie Barlinek są przeznaczane. Podziękował tym, którzy je płacą. W dyskusji udział wzięli także inni radni. Według radnego Rafała Szczepaniaka wniosek radnej to zwykła wrzutka, której nie powinno się robić.

W trakcie głosowania wniosku radnej Bernardy Lewandowskiej, o pozostawienie stawek podatku na obecnym poziomie, ośmioro radnych było przeciwnych, czworo go poparło. Trzech radnych w sesji udziału nie brało. Podobnie było w głosowaniu o podwyższenie podatku. Szczegóły dyskusji i głosowanie w materiale filmowym.

Projekt uchwały i uzasadnienie (PDF)

 

Jacek Słomka

 

  

 

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Worek bez dna !!!
Należy dać im wędkę nie pieniądze!!!

Z ich rozeznaniem sytuacji to a wędką pójdą na przysłowiowy szczaw a nie na ryby.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Wiadomo, rządzi Platforma obywatelska, która z obywatelstwem nie ma nic wspólnego.
Tak wyborcy chcieli, teraz niech płaczą i płacą.

Kłamiesz jak z nut , albo jesteś nie aktualny. Radni nie związani z obecną opcją rządzącą (PiS) w kraju to na pewno tylko 4 osoby i jak widać w głosowaniach najczęściej głosują na NIE! Głosujący na TAK to w większości pracownicy spółek gminnych (PGK,OPS, PWiK, szkoły) i tak mi się wydaje , że raczej to jest opcja pro PiS
+5

Guest

BTBS podnosi czynsze. Radni podatki. OTO WZORCOWY PRZYKŁAD NIESIENIA POMOCY W DOBIE EPIDEMII!
Brawo radni , brawo burmistrz. Mam nadzieje ,że mieszkańcy gminy nie zapomną wam tej ofiarności przy urnach wyborczych!
+8

Guest

Stawka podatku od nieruchomości na 2021 rok:
Barlinek 24,25
Warszawa 23,90
Proszę, można przegonić Warszawę, można.
Teraz pozostaje tylko rozdać medale !!!
+12

Guest

Tak się kończy kupowanie zadłużonych Szpitali prze Gminę bez zapytania o to Społeczeństwa , finansowanie dróg wojewódzkich i powiatowych w czasie gdy inne Gminy potrafią uzyskać na swoje inwestycje znaczne dotacje. Radni, którzy tak chętnie podnoszą łapki za wzrostem podatków powinni wyjaśnić jakie zyski ma gmina z finansowania cudzych inwestycji w sytuacji już zaistniałej ucieczki przedsiębiorców z Gminy i wzrostu bezrobocia. Wszystkiego Galerie nie wyrównają jak nie będzie za co w nich kupować. Trochę panowie wyhamujcie - a może diety sobie obniżycie? ile na to wydajecie i jaki jest przyrost kosztów diet w stosunku do poprzednich kadencji Rady.
+15

Guest

p. radny Szczepanik!!! pana nazwisko w komentarzach pojawia się we wszystkich przypadkach i osobach,jak panu nie wstyd ,kogo pan reprezentuje jako radny./chyba po raz ostatni?/
-6

Guest

Wiadomo, rządzi Platforma obywatelska, która z obywatelstwem nie ma nic wspólnego.
Tak wyborcy chcieli, teraz niech płaczą i płacą.
+9

Guest

Cytuję Guest:
Wysokość stawek podatku od nieruchomości przy prowadzeniu
działalności gospodarczej za rok 2019 :
Barlinek 23,34 za mkw
Warszawa 23,90 za mkw
Bez komentarza......
Ciekawe ile teraz nam ....ponieważ nie znam uchwały.Trzeba rywalizować z najlepszymi

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.