pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 środa 2 grudnia 2020r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Nie tak dawno, Urząd Miejski wystosował komunikat, że od 26 października Urząd Stanu Cywilnego wraz z ewidencją ludności i dowodami osobistymi, rozpocznie funkcjonowanie w nowej siedzibie w Barlinku przy ul. Jeziornej 8. Sprawdziliśmy jak wyglądają nowe pomieszczenia i czy rzeczywiście udało się z tym dniem otworzyć biura.

Termin jak się okazuje został dotrzymany, mieszkańcy Gminy Barlinek są obsługiwani a jak to wszystko wygląda, mogą Państwo obejrzeć na zdjęciach. Jednocześnie przypominamy, że z uwagi na obecną sytuację pandemiczną bezpośrednia obsługa interesantów będzie się odbywać wyłącznie w godzinach od. 10.00 do 13.00, w pozostałych godzinach tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty.

 

REKLAMA

 

Realizacja projektu „Adaptacja budynku byłej szkoły położonego w Barlinku przy ul. Jeziornej 8 na cele Centrum Wsparcia Rodziny i Urzędu Stanu Cywilnego” rozpoczęła się w lipcu 2019 roku.  Oprócz Urząd Stanu Cywilnego wraz z ewidencją ludności i dowodami osobistymi, na poddaszu swoje pomieszczenia ma Centrum Wsparcia Rodziny, które realizuje zadania z zakresu m.in. Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie (w tym wsparcie psychologa). Znajduje się tam również grupa wsparcia m.in. dla osób doświadczających przemocy i stosujących przemoc a także Zespół Interdyscyplinarny d/s Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Jest tam także świetlica opiekuńczo-wychowawcza z elementami socjoterapii.

Wartość zadania „Adaptacja budynku byłej szkoły położonego w Barlinku przy ul. Jeziornej 8 na cele Centrum Wsparcia Rodziny i Urzędu Stanu Cywilnego”, według wybranej w przetargu oferty, to 3.964.000 zł brutto zł z czego 1 880 839,95 zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 w ramach działania 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich”.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
-moim skromnym zdaniem to dekorator wnętrz to chyba trochę przesadził z tymi fotelami"uszakami" :interesanci i petenci nie przychodzą ,aby wygodnie posiedzieć, wypić kawę, [quote name="Guest"]-moim skromnym zdaniem to dekorator wnętrz to chyba trochę przesadził z tymi fotelami"uszakami" :interesanci i petenci nie przychodzą ,aby wygodnie posiedzieć, wypić kawę, złapać "drzemkę"?

Te fotele są na wyposażeniu Centrum Wsparcia Rodziny a nie dla petentów i interesantów
-2

Guest

-moim skromnym zdaniem to dekorator wnętrz to chyba trochę przesadził z tymi fotelami"uszakami" :interesanci i petenci nie przychodzą ,aby wygodnie posiedzieć, wypić kawę, złapać "drzemkę"?
+17

Guest

Cytuję Guest:
Mieszkania dla rodzin zrobic i dac a nie Urzedy robic nowe.Nad tym pomyślec rozsądnie.

A z jakiej racji ktoś ma dawać mieszkanie?Mieszkanie można sobie kupić.
+11

Guest

Cytuję Guest:
Rewelacja w końcu godziwe warunki pracy dla Pań

A wydawało mi się że to przede wszystkim zrobiono dla mieszkańców a przy okazji dla osób tam pracujących

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.