pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 środa 2 grudnia 2020r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (6)

We wrześniu, rozpoczęły się prace w ramach zadania „Przebudowa drogi gminnej do wsi Brunki”. Inwestycja, na którą wiele lat czekali mieszkańcy tej miejscowości, właśnie dobiega końca. Nie udałoby się to, gdyby nie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, w wysokości 148 455,55 zł.

Łączny koszt prac to kwota 971 938,78 zł. Przebudowane zostało 0,77 km wspomnianej drogi. W ramach tego zadania, wykonano m.in. peron wraz z wiatą przystankową, wyrównano istniejącą nawierzchnię z brukowca kamiennego warstwą kruszywa, przebudowano wlot skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 151 i wylano masę bitumiczną.

REKLAMA

 

Poszerzono istniejącą konstrukcję jezdni do 3,5 m, a w miejscach mijanek do 5,00 m. Dokonano także nasadzeń drzew. Zakończenie inwestycji wraz z niezbędnymi odbiorami, planowane jest na koniec listopada 2020 r.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Droga beznadziejna, dlaczego nie robi się dróg o pełnej szerokości. Przecież żyjemy w czasach nowoczesnych technologii, a drogi robimy jak w średniowieczu.

bo to droga gminna i taka może być, tylko prywatny inwestor musi zrobić drogę pełnowymiarową

Guest

Droga beznadziejna, dlaczego nie robi się dróg o pełnej szerokości. Przecież żyjemy w czasach nowoczesnych technologii, a drogi robimy jak w średniowieczu.
+5

Guest

Super! Warto inwestować w takie sprawy. Może w końcu ktoś zainteresuje się drogą na Okunie? Tam też mieszkają ludzie! Droga jest potrzebna, bo to coroczne pożal się Boże równanie drogi nie rozwiązuje problemu, a tylko go pogłębia. Jeśli jednak nie chcecie zrobić drogi (udajecie że nie macie kasy/że Okunie nie istnieją?), to może jakieś dofinansowanie na czołg, bon jakiś? Muldy i dziury takie, że naprawdę pora coś z tym zrobić..
+11

Guest

Może się myle ale jeden metr kosztował 12 tys złotych. Mam nadzieje ze wytrzyma również 100 lat jak kamień który tam był położony.
+6

Guest

gratuluję i pozytywnie zazdroszczę Jarząbki-Kolonia już kilka lat wnioskuje prosząc o jakąkolwiek inwestycje, a w tym roku nawet odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.