pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 


 środa 2 grudnia 2020r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (7)

Drodzy Mieszkańcy Barlinka i okolic, jest nam niezmiernie miło poinformować, że od października w Gabinetach na Staromiejskiej, uruchomiony został GABINET TERAPII TLENOWEJ (Hiperbaria Barlinek).

Pewnie wielu z Państwa zastanawia się czym jest komora hiperbaryczna i jak działa?

KOMORA HIPERBARYCZNA - to specjalistyczne i nowoczesne urządzenie stosowane do terapii tlenowej o bardzo szerokim spektrum działania na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wybraliśmy najpopularniejszy i najczęściej stosowany na świecie rodzaj komory, który zapewnia, że terapia będzie bezpieczna i nieinwazyjna. Wygodny, regulowany materac w jej wnętrzu sprawi, że zabieg będzie nie tylko prozdrowotny ale i komfortowy.

CO TO TAKIEGO TA TERAPIA TLENOWA? Jest to powszechnie stosowana metoda terapeutyczna, która polega na dostarczaniu do organizmu czystego tlenu w bezpieczny i łatwy sposób. Dzięki niej wchłanianie tlenu do organizmu jest wielokrotnie większe, ponieważ tlen w tej postaci, przy zwiększonym ciśnieniu, pozbawiony jest fizjologicznych barier przenikania przez tkanki i szybko dociera do wszystkich komórek w ciele. Nasycony tlenem organizm posiada mocny układ immunologiczny i dużo większe zdolności regeneracyjne.

JAKIE KORZYŚCI DAJE NAM TERAPIA TLENOWA? Oprócz wspomnianej biostymulacji organizmu oraz oczyszczania go z toksyn i metali ciężkich, terapia tlenowa poprawia przepływ krwi do mózgu, wpływa na lepszą koncentrację oraz zapamiętywanie, leczy stres, przewlekłe zmęczenie, napięcia psychiczne, likwiduje bóle migrenowe, wzmacnia układ odpornościowy, stymuluje wzrost komórek macierzystych, działa  bakterio i wirusobójczo, redukuje stany zapalne, obrzęki, pobudza metabolizm, regeneruje tkankę kostną oraz mięśnie szkieletowe.

 

barlinek

 

DZIEDZINY WYKORZYSTUJĄCE ZALETY HIPERBARYCZNEJ TERAPII TLENOWEJ:

- MEDYCYNA SPORTOWA - podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji mięśni, ścięgien, wiązadeł.

- NEUROLOGIA - pourazowe uszkodzenia mózgu, udary, wylewy, łagodzi stany depresyjne, spowalnia postępowanie choroby Alzheimera oraz poprawia funkcjonowanie pacjentów z autyzmem.

- STOMATOLOGIA - pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, skraca czas rekonwalescencji.

- MEDYCYNA ESTETYCZNA - stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, zmniejsza obrzęki, uelastycznia skórę, działa antybakteryjnie.

- DERMATOLOGIA - leczy trądzik, atopowe zapalenie skóry, egzemę, trądzik różowaty.

- KARDIOLOGIA - wywiera korzystny wpływ na dolegliwości wieńcowe, zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze.

- ORTOPEDIA - poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, pomaga przy osteoporozie i chorobach stawów.

- ONKOLOGIA - profilaktyka nowotworowa oraz łagodzenie skutków chemio i radioterapii.

- LECZENIE STOPY CUKRZYCOWEJ.

JAK WYGLĄDAJĄ ZABIEGI?

Sesja terapii tlenowej trwa około 60 minut (5-10 minut kompresja czyli napełnianie się komory tlenem, zabieg główny około 45 minut relaksu oraz dekompresja - wypuszczanie tlenu z komory).Wnętrze komory wyposażone jest w wygodny materac, lampkę oraz walkie-talkie do kontaktu z obsługą. Najlepszym strojem do terapii jest bawełniana koszulka i krótkie spodenki aby tlen mógł przenikać swobodnie przez skórę. Niestety a może właściwie i dobrze, że do komory nie zabieramy elektroniki np. telefonu, tabletu, laptopa. To idealna okazja by w pełni się zrelaksować , odciąć od bieganiny życia codziennego, pomedytować, odpocząć. Niektórym pacjentom zdarza się zasnąć, inni nadrabiają zaległości czytelnicze. Polecamy więc zabrać ze sobą ulubioną lekturę, czasopismo. Na 4 godziny przed sesją nie zaleca się spożywania alkoholu.

CZY KAŻDY MOŻE SKORZYSTAĆ Z KOMORY?

Przed pierwszym zabiegiem pacjent wypełnia ankietę zawierającą wywiad medyczny . Sesje w komorze są bezpieczne i komfortowe, chociaż istnieje kilka przeciwwskazań, które dyskwalifikują pacjentów z tego zabiegu. Przeciwwskazania bezwzględne to: nieleczona odma płucna, stosowanie cytostatyków takich jak Doksorubicyna, Bleomycyna, Adramycyna, Disulfiram, rozrusznik serca. Względne to choroby płuc z retencją CO2, ciąża, gorączka, zapalenie nerwu wzrokowego, ostre infekcje górnych dróg oddechowych, klaustrofobia, drgawki.

JAK SIĘ ZAREJESTROWAĆ I ZDOBYĆ WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT TERAPII TLENOWEJ?

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub rozmowy w siedzibie Gabinetów na Staromiejskiej ul. Staromiejska 1/2 w Barlinku.

Więcej informacji znajdziesz także tutaj >>>

TEL. 530 040 132

 

barlinek

 

[Artykuł sponsorowany]