pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 piątek 22 stycznia 2021r.   imieniny: Dobromysł, Marta, Wincenty

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (15)

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej to nowo utworzona samorządowa instytucja kultury. Powołana została przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego 22 października br. Na jej czele stanął Zygmunt Siarkiewicz, który po decyzji sejmiku pełnił funkcję pełnomocnika marszałka do spraw utworzenia tej instytucji.

Ogrody Przelewice - Zachodniopomorskie Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej będzie prowadziło działalność na rzecz integracji społecznej, kultury oraz ochrony zabytków i modernizacji terenów wiejskich. Do jego zadań należeć będzie m.in. pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości i tradycji wsi zachodniopomorskiej, zachowanie wartości środowiska kulturowego i przyrodniczego Pomorza Zachodniego oraz promocja kultury ekologicznej.

 

REKLAMA

Zygmunt Siarkiewicz, który decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, od dziś pełni obowiązki dyrektora centrum, od ponad 20 lat związany jest z administracją samorządową, piastował m.in. stanowisko burmistrza Gminy Barlinek. Jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów stworzenia Barlineckiego Ośrodka Kultury, instytucji o szerokim profilu działalności, dostosowanym do potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy. Brał również udział w powołaniu Europejskiego Centrum Spotkań, w ramach którego współpracę transgraniczną prowadzą stowarzyszenia i grupy twórców. Zaplanował i zorganizował wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym jak Barlineckie Lato Teatralne, Projekty Agenda 21 czy plenery malarskie i ceramiczne. Posiada również doświadczenie w realizacji zadań inwestycyjnych oraz w pozyskiwaniu środków unijnych.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego - nadesłane

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Sukcesy tego pana i jemu podobnych widać m.in. na starych zakładach drzewnych. oby ogród nie podzielił losu tych zakładów. Natomiast my wszyscy musimy utrzymywać coraz większą zgraję urzędników, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy.

Jeśli nie znasz tematu to się nie wypowiadaj. Zanim zabierzesz głos to dowiedz się prawdy. A mianowicie kto zgłosił do rejestru zabytków poniemiecką ruinę i spowodował tym , że stała się nie wiadomo jak ważnym dla "dla kultury i tradycji Narodu Polskiego zabytkiem". Co spowodowało zablokowanie wszelkich inwestycji na tym terenie na wiele lat!
+2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Kulturalna osoba na kulturalnym stanowisku. Mam nadzieję, że zwiedzanie ogrodu nie będzie takie drogie.


15zł za cały dzień to dużo?

5 złotych to max.
3 Euro kosztuje zoo w Berlinie.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Kulturalna osoba na kulturalnym stanowisku. Mam nadzieję, że zwiedzanie ogrodu nie będzie takie drogie.


15zł za cały dzień to dużo?
+3

Guest

Sukcesy tego pana i jemu podobnych widać m.in. na starych zakładach drzewnych. oby ogród nie podzielił losu tych zakładów. Natomiast my wszyscy musimy utrzymywać coraz większą zgraję urzędników, którzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek błędy.
+7

Guest

To nie pan Siarkiewicz napisał tylko przesłane jest z Urzędu Marszałka. Proszę uważnie przeczytać. Więc nie On sobie przypisuje te sukcesy.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Szczere GRATULACJE.
Życzę powodzenia i sukcesów.
Na Panu można polegać.

Podpisuję się, odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Wielkie gratulacje :-)
+7

Guest

Jak to czytam to aż się wzruszyłem. I tu nasuwa się pytanie. Jak mając takie osiągnięcia mieszkańcy mu podziękowali i wybrali inne burmistrza ? Nic tam nie zrobi bo żeby coś zrobić muszą być na to pieniądze i to niemałe. Ma pracę i o to chyba chodziło.
+6

Guest

Jak można takie działania sobie przypisywać jak powołanie Barlineckiego Ośrodka Kultury. Uczestniczył Pan wówczas z racji stanowiska w działaniach innych działaczy.Założycielem obecnego Barlineckiego Ośrodka Kultury z dobudowaną salą widowiskową w latach siedemdziesiąt,wówczas Zakładowego Klubu "Bometu" był Dyrektor Zakładów Urządzeń Okrętowych Bronisław Bagiński. Mieszkańcy w dowód wdzięczności ufundowali Panu Bagińskiemu pomnik który stoi przed wejściem do sali widowiskowej.
"WARTO BYĆ PRZYZWOITYM"
+18

Guest

Nieustannie żałuję że polityczne animozje nie pozwoliły powołać Zygmunta Siarkiewicza na stanowisko prezesa barlineckiego szpitala. Dzisiaj nie byloby widma zamknięcia szpitala, z pewnością jako człowiek z Barlinka dołozyłby wszelkich starań aby wyciągnąć szpital na powierzchnię. Jednak polityczne antypatie udziałowców wzięly górę nad dobrem ogółu. Wstyd panowie!!!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.