pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 piątek 22 stycznia 2021r.   imieniny: Dobromysł, Marta, Wincenty

Reklama

A A A
3.6666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 3.67 (3)
BEZPIECZNIEJ NA PRZEJŚCIACH DLA PIESZYCH

Zakończyła się modernizacja pięciu przejść dla pieszych na ulicy Niepodległości. Inwestycja została dofinansowana w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020 (realizacja programu w 2020 r.), cel szczegółowy nr 2: „Bezpieczne przejścia dla pieszych”.

 

REKLAMA

  

Poprawa infrastruktury zapewniającej bezpieczeństwo pieszych w centrum Barlinka, na ulicy Niepodległości obejmowała poprawę warunków na 5 przejściach dla pieszych, poprzez zastosowanie na nich dodatkowego oznakowania pionowego i poziomego, oświetlenia i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, w tym:

  1. budowę dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych (po 2 lampy oświetleniowe na przejście), zasilane w oparciu o oświetlenie drogowe, które poprawi widoczność pieszego na przejściach, z opracowanie dokumentacji projektowej,
  2. zamontowanie 2 znaków drogowych D-6 odblaskowego na tablicach z żółtym tłem przy każdym przejściu ,
  3. zastosowanie specjalnej kostki dla niewidomych przed wejściem na przejście,
  4. malowane pasy grubowarstwowe i odblaskową nawierzchnią,
  5. zamontowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu w postaci 2 luster poprawiających widoczność na skrzyżowaniu przy dwóch przejściach dla pieszych.

Wartość całego zadania to kwota ok. 136 tys. zł. Wysokość dofinansowania: 93.250 zł.

 

barlinek

 

Dodajmy jeszcze, że działa nowa sygnalizacja świetlna na ulicy Gorzowskiej, w pobliżu skrzyżowania z ulic Myśliborską. Ma ona spowolnić ruch pojazdów zbliżających się do przejścia, zarówno od strony Gorzowa Wlkp., jak i aut wyjeżdżających z Barlinka. Czerwone światło zapala się w momencie, kiedy pojazdy przekraczają prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym. Piesi, aby przejść na druga stronę, muszą dłonią nacisnąć przycisk. Niestety, już dotarły do nas sygnały, że nie wszyscy kierowcy respektują w tym miejscu, czerwone światło.

 

Jacek Słomka 

 

 

Komentarze

-2

Guest

Cytuję Guest:
A jaka prędkość jest tam ustawiona? Jechałem 40-45 km/h i też się zaświeciło czerwone....

Bo to musiało być z górki
-1

Guest

Kiedy naprawicie skrzyżowanie w Krzynce , dziura na dziurze no i by się przydała wysepka zwalniająca od strony Dankowa do Krzynki.Kierowcy w tym miejscu wogule nie zwalniają , przydał by się tam fotoradar albo patrole policyjne

Guest

Fotoradar jak najbardziej,w Dębnie jest przy wjeździe do miasta i jakoś się sprawdza auta zwalniają przed skrzyżowaniem gdzie można spokojnie wyjechać
+4

Guest

przydało by się oświetlić przejście koło galerii Hosso przechodzę tam codziennie i wieczorem jest naprawdę ciemno a tam bardzo dużo ludzi przechodzi a przede wszystkim starszych .
-1

Guest

Jeszcze by się przydało doświetlić przejścia dla pieszych na ul. Szosowej. Tam to już w ogóle nie widać pieszych, którzy dodatkowo chodzą lub wbiegają na przejścia jak przysłowiowe "święte krowy"
-1

Guest

A co z innymi przejściami? Np. na Szosowej. Tam ciemno jak w d...... Czyżby to już nie Barlinek? Dlaczego po raz kolejny tylko centrum?
+4

Guest

Proszę zamontować światła które jak się przekroczy dozwoloną prędkość to zmienia się na czerwone. I zaraz za światłami radar który jest połączony ze światłami i działa na ruch gdy auto przejedzie na czerwonym. To jest dobre rozwiązanie ;) sam jestem kierowcą i wiem że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
+13

Guest

Z byle jakiego kierowcy i chama.Dobrego użytkownika dróg się nie zrobi.Kierowcy noga z gazu i większa kultura względem pieszych!!!!
-7

Guest

"Czerwone światło zapala się w momencie, kiedy pojazdy przekraczają prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym". Ludzie gdzie my żyjemy? Powinno się robić zdjęcia , ładować mandaty i punkty , a nie "czerwone światło" . Czy naprawdę musi ktoś zginąć ? . Autor pomysłu IQ pantofelka.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.