pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 piątek 22 stycznia 2021r.   imieniny: Dobromysł, Marta, Wincenty

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
ŻEGNAMY WIELOLETNIĄ DYREKTOR PRZEDSZKOLA PRZY BPPD

Z żalem informujemy, że 19 grudnia 2020 roku, po długiej chorobie zmarła Pani Sabina Bojanowska, wieloletnia Dyrektor Przedszkola Barlineckiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego przy ul. Leśnej 1 w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Całe swoje zawodowe życie, od 1952 roku związała z przedszkolem, w którym przepracowała niemal 40 lat. Stanowisko kierownika, a później dyrektora pełniła od końca lat sześćdziesiątych do 13 maja 1991 roku. W 1976 r. wraz z nauczycielami i rodzicami oraz przy współudziale kierownictwa BPPD podjęła decyzję o dobudowaniu do budynku przedszkola sali gimnastycznej. Dzięki umiejętnościom organizatorskim i wielkiemu zaangażowaniu Pani Dyrektor, sala powstała w ciągu trzech lat, a służyła wielu rocznikom dzieci przedszkolnych i kilku barlineckim zespołom tanecznym. Także z inicjatywy Pani Dyrektor w październiku 1979 r. przedszkole przyjęło imię Janiny Porazińskiej. Każdy kto znał Panią Sabinę, a już z pewnością wszyscy, którzy mieli okazję z Nią pracować wiedzieli, że przedszkole było całym jej życiem.

W obecnym Przedszkolu Miejskim Nr 1, które jest „spadkobiercą” Przedszkola Zakładowego BPPD, wciąż pracuje kilka osób, które zatrudniała. Często wspominamy naszą pierwszą Panią Dyrektor jako energiczną, uśmiechniętą i elegancką kobietę, zawsze cieszącą się naszym szacunkiem.

Wyrazy współczucia składamy synom i całej pogrążonej w smutku Rodzinie.

 

Dyrektor PM1
wraz z pracownikami

 

barlinek

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.