pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
PACZKA DLA BOHATERA - BOŻE NARODZENIE 2020

W tym roku po raz kolejny Harcerski Szczep Puszczy Barlineckiej, wziął udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” pod nazwą „X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Pierwsza część akcji w naszym wykonaniu polegała na zebraniu od mieszkańców Barlinka produktów do paczek m.in. artykułów spożywczych i chemicznych oraz zrobieniu kartek świątecznych, które dostarczyliśmy do siedziby Stowarzyszenia w Szczecinie, a stamtąd otrzymaliśmy gotowe już dla naszych kombatantów paczki.

 

REKLAMA

 

W sobotę 19 grudnia wreszcie przyszła ta chwila i poszliśmy odwiedziliśmy naszych Kombatantów. Przekazaliśmy im paczki, kartki świąteczne oraz najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jest to niezwykłe uczucie! Widzimy ich uśmiechy już w momencie, gdy otwierają nam drzwi. Możemy z nimi porozmawiać, poznać ich historię i sprawić im radość naszymi odwiedzinami. To naprawdę wyjątkowe przeżycie pełne emocji i dające bardzo dużo satysfakcji.

Moim zdaniem bardzo ważna jest pamięć, pamięć o osobach, które tak wiele przeżyły, które widziały wiele strasznych rzeczy, które walczyły, abyśmy my dziś mogli być wolni. Dlatego my pamiętamy i zawsze będziemy o Nich pamiętać. Nie zapomnieliśmy również o wdowach po Kombatantach, dla których zrobiliśmy kartki z życzeniami i przekazaliśmy je osobiście lub wrzuciliśmy do skrzynki.
Chciałam bardzo podziękować wszystkim, którzy wsparli akcję „X Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera” a w szczególności rodzicom naszych harcerzy, bez których My nie dalibyśmy rady – państwu Joannie i Marcinowi Ziomek oraz panu Tomaszowi Mazurkowi.

Zachęcamy również do śledzenia działalności Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera”.

 

phm. Marta Motucka

z-ca komendanta Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej

 

 

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Pani Renato , czy w ten sposób dowartościowała się pani? Pani jad nienawiści i zakompleksienia jest po prostu okropny. Nie ważne co , byle na przekór , byle na złość ,byle odwrotnie. Ale trudno , medycyna zna takie przypadki.
+2

Guest

Pani Renato powinna się Pani wstydzić! Tak bardzo zalewa Panią jad. Żenujące jest to że padają takie słowa z ust dorosłej kobiety. Ktoś mądry powiedział że milczenie jest złotem... Niech już Pani zamilknie i bardziej się nie kompromituje. Jeszcze może Pani wyjść z twarzą, wystarczy przeprosić
+15

Guest

Szanowni Państwo jako prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więżniów Politycznych w Barlinku zostałem zmuszony do zabrania głosu w tej sprawie. Pragnę serdecznie podziękować wszystkich harcerzom Szczepu Puszczy Barlineckiej za wspaniałą akcję ,, Paczka dla Bohatera". Jednocześnie jestem zasmuconym tymi wpisami pod artykułem. Nikt z państwa nie zapytał się ile czasu poświęcili harcerze na zorganizowanie tej akcji. Ile własnych środków finansowych włożyli aby zawieść paczki do Lipian, Pełczyc ,Bolewic, Niesporowic itp. Paczki rozwozili za darmo rodzice harcerzy. Nikt nie otrzymał za to ani jednej złotówki. Wstyd mi za te wpisy, że kilka osób może zdusić w młodych osobach zapał do pracy społecznej na rzecz ludzi starszych i schorowanych. Zapewniam, że paczki otrzymały osoby należące do Związku Kombatantów RP i Byłych Więżniów Politycznych w Barlinku. Do Naszego związku należą kombatanci wojenni, osoby przebywające w hitlerowskich Obozach Zagłady, żony po kombatantach, które nabyły prawa po mężu (zgodnie z ustawą o kombatantach RP) oraz osoby represjonowane. Szanowni Państwo osobiście sporządziłem listy osób z Naszego Związku. Nie ma tu osób postronnych. Proszę nie pisać nie prawdy. Jako Prezes Zarządu Związku kombatantów jestem w stanie udzielić informacji osobiście w biurze na ulicy Leśnej nr 1 lub telefonicznie
662 635 134. Ponadto osoby ,które mają dużo czasu wolnego zapraszamy do pracy społecznej na rzecz kombatantów, seniorów itp. Pani Marto jeszcze raz serdecznie dziękuję za paczki dla Naszych kombatantów. Proszę podziękować wszystkim harcerzom i ich rodzicom za udział w akcji ,, Paczka dla Bohatera" Na Pani ręce składam świąteczne życzenia - Zdrowych i Wesołych świąt Bożego Narodzenia. W imieniu obdarowanych świąteczną paczką dziękuję z całego serca. Mam nadzieję, że negatywne wpisy nie wpłyną na dalszą działalność społeczną Pani i harcerzy z Barlinka.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.