pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
POMOC OSP BARLINEK W WALCE Z COVID-19

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, która przyczyniła się do wzrostu liczby zachorowań Covid-19, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku ,podjęli współpracę z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie na terenie całego województwa.

Nasi ochotnicy podejmują działania związane z transportem osób zarażonych, bądź podejrzanych o zarażenie Covid-19. Działania te polegają na przetransportowaniu np. osoby chorej z domu do szpitala, przewozu próbek (wymazy) krwi do banku oraz opiece medycznej.

 

REKLAMA

 

Wszystkie te czynności są przeprowadzane przez osoby posiadające kwalifikowaną pierwszą pomoc oraz z zachowaniem wszelkich ostrożności według wytycznych WSPR (Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego) takich jak: pełen kombinezon, maska pełno twarzowa z filtrem węglowym, rękawiczki lateksowe, płyny dezynfekujące oraz zamgławiacz i ozonator do dekontaminacji karetki. 

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, odciążają w ten sposób ratowników pogotowia działających na terenie naszej gminy. Wsparcie naszych druhów trwa od początku grudnia i będzie kontynuowane w czasie  zagrożenia epidemicznego w naszym kraju.

 

OSP Barlinek – nadesłane 

 

barlinek

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.