pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
BUDŻET NA 2021 ROK PRZYJĘTY

W trakcie sesji Rady Miejskiej Barlinka, która odbyła się 28 grudnia, radni uchwalili m.in. budżet gminy na przyszły rok. Zaplanowano w nim dochód w wysokości 108 mln 370 tys. zł. Wydatki ustalono na kwotę 122 mln 440 tys. zł. Deficyt w wysokości 14 mln 70 tys. zł. pokryty zostanie m.in. z emisji obligacji.

 

REKLAMA

  

W dyskusji na temat budżetu padło tylko jedno pytanie zadane przez radnego Michała Antosiewicza. Pytanie dotyczyło podwyżek płac dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego. Czy takowe są na 2021 rok zaplanowane.

Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiedział, że zgodnie z wytycznymi przekazanymi do przygotowania planów finansowych przez poszczególnych kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, nie planowane są podwyżki.

Budżet to nie jedyny temat, jakim zajmowali się radni. Udzielili pomocy finansowej powiatowi myśliborskiemu. W tym przypadku chodzi o dalsze funkcjonowanie barlineckiego Wydziału Komunikacji. Zgodzili się na wniesienie wkładu niepieniężnego do Przedsiębiorstwa Wodociągowo - Kanalizacyjnego "Płonia" Sp. z o.o. Utworzyli Placówkę Wsparcia Dziennego. Wyznaczono obszar i granice aglomeracji Barlinek.

Całość sesji w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka 

 

 

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.