pldaenfrdeuk

 niedziela 25 lipca 2021r.   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
BAŁAGAN NA GÓRNYM TARASIE

"Na Górnym Tarasie jest brudno i wszędzie panuje bałagan" – takie wiadomości od jakiegoś czasu docierają do naszej redakcji. Informacje przekazują nam mieszkańcy osiedla, którzy codziennie widzą z okien tylko nawarstwiające się śmieci i nikogo, kto by to sprzątał.

 

REKLAMA

 

W listach przesłanych do nas czytamy m.in. "Centrum miasta jest sprzątane codziennie, szczególnie Rynek Miejski i plac vis-a-vis Urzędu Miejskiego. O naszym osiedlu służby odpowiedzialne za porządek zapomniały. A może ten teren nie podlega sprzątaniu?". W to ostatnie stwierdzenie, raczej wątpią. 

Ze swojej strony sprawdziliśmy sygnały od naszych Czytelników. Zdjęcia obrazują tylko fragment osiedla. W bardzo wielu innych miejscach, jest niestety podobnie.

 

Jacek Słomka 

 

barlinek

barlinek

 

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Niestety te śmieci faktycznie zalegają jednakże źródłem ich pochodzenia są pojemniki na śmieci z nowo budowanego osiedla częściowo zamieszkałego które są umiejscowiona wzdłuż pasa pieszego w kierunku z/do Biedronki. PGK Sp. z o.o. jest jak najbardziej odpowiedzialny za utrzymanie porządku w CAŁYM mieście ale w tym przypadku dopóki mieszkańcy tych nowych bloków nie będą trzymali porządku lub nie postawią wiaty śmietnikowej to co róż śmieci z pojemników będą wywiewane z nich i hulały jak wiatr po przeciwnej stroni.


Jako mieszkaniec tego osiedla chciał bym stanowczo zaprzeczyc temu wpisowi. Wiaty śmietnikowe miały stanąć do końca lipca. Niestety brak jest dobrej woli firmy Domy Bw (deweloper) jak i Przedsiebiorstwa Gospodarki Odpadami. Obecne zbiorniki na odpady ("dzwony") nie moga być wstawiane do zadaszonej wiaty, rozmowy nad innymi pojemnikami upadły, wiec sprawa się sypła. Mieszkańcy niestety płacą tylko opłaty i nie maja możliwości ingerencji gdyż deweloper ma większość udziałów. Inną sprawą jest wyrzucanie po nocy i podrzucanie śmieci zwłaszcza "gabarytów", mebli, dużych niepociętych kartonów do pojemników a nawet obok na naszym parkingu przez mieszkańców osiedla Marii Skłodowskiej-Curie bo jest bliżej niż do ich wiaty. Za każde sprzątanie placu wokół śmietników płacimy my z własnej kieszeni, wiec nie jest to chyba trudne do zrozumienia że specjalnie syfu wokół kontenerów nie robimy. Tak jak wcześniej ktoś napisał podstawą jest tu edukacja i chęci wszystkich. Bo wszyscy chcą mieć czysto wokół miejsca gdzie mieszkamy.
+5

Guest

No i nagęgali, nakwakali. I co ma z tego wyniknąć? Że Górny Taras to brudasy a Sądowa i wylotowa to wzór cnót i czystości obejścia? Wszędzie żyją ludzie, którzy w głębokim poważaniu mają standardy współżycia w społeczeństwie i uważają, że im wolno, bo...co mi pan zrobisz? Tak długo, jak nie wychowamy niewychowanych, tak długo będą pozostawiali papiery pod kontenerem, bo ciężko wrzucić, worki pod pojemnikiem, bo ciężko klapę podnieść. To nie obce, z innej wioski, to Wasi i nasi sąsiedzi. Bądź twardy i nie bój się powiedzieć: Ty brudasie, ty śmieciarzu, ty , ty, ty,... a może dotrze pod czapkę i truteń zrozumie. Bo nauka musi boleć.
-4

Guest

Cytuję orezator:
Przed wyborami kandydaci na radnych prowadzili akcję sprzątania osiedli a teraz cisza...
Ja naiwnie myślałem, że to będzie standard... :P

Tak ale to było w ramach sprzątania świata a nie codziennego sprzątania za mieszkańców którzy zamiast do kontenerów kładą śmieci obok śmietnika i uważają że tematu nie ma!
+7

orezator

Przed wyborami kandydaci na radnych prowadzili akcję sprzątania osiedli a teraz cisza...
Ja naiwnie myślałem, że to będzie standard... :P
+7

Guest

Brud wynika z wielu rzeczy, ale głównie to brak porządnych wiat, które pomieściłyby wszystkie kontenery zarówno niesortowane, sortowane jak i gabaryty, ktorymi często bawią się dzieci. Przykład dobrego rozwiązania widzialem w Choszcznie na jednym z osiedli. W promieniu 100 m naliczyłem 6 takich wiat. Było czysto i estetycznie. Nasze spółdzielnie mogłyby się czegoś nauczyć.
+9

Guest

Pojemniki do segregacji odpadów pozostawiajà wiele do życzenia. Przy silnych wiatrach na Górnym Tarasie śmieci są wszędzie i nie koniecznie z winy mieszkańców. Płacimy coraz więcej, a stare pojemniki dość, że straszą to jeszcze są przyczyną bałaganu. Daleko nam do standardów europejskich

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.