pldaenfrdeuk

 

 


 sobota 6 marca 2021r.   imieniny: Róża, Wiktor, Wojsław

Reklama

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)
ARON DOMŻAŁA NA PODIUM RAJDU DAKAR!

Urodzony w Barlinku kierowca rajdowy dojechał dzisiaj do mety Rajdu Dakar, kończąc najtrudniejszy wyścig terenowy na trzeciej pozycji w kategorii SSV. To pierwszy taki sukces polskiej załogi. Aron Domżała w przeszłości dwukrotnie próbował swoich sił w Rajdzie Dakar. W 2019 roku nie udało mu się ukończyć tego wyścigu, a rok temu uplasował się na 30. pozycji w swojej kategorii. Wtedy wygrał jeden z etapów.

 

REKLAMA

 

W obecnej edycji Domżała zaczął od szóstego miejsca w prologu, a później zaczynał jechać coraz lepiej na etapach, co także pozwalało mu przesuwać się w klasyfikacji generalnej kategorii SSV. Na czwartym etapie kierowca rajdowy urodzony w Barlinku okazał się najlepszy, a dwa dni później przesunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej swojej kategorii. Później jednak zaczęły się problemy mechaniczne w pojeździe prowadzonym przez Arona Domżałę i ekipa straciła czas. Ostatecznie załoga w składzie Aron Domżała i pilot Maciej Marton ukończyli Rajd Dakar na trzecim miejscu.

 

Rajd Dakar - Aron Domżała - meta!

Tak to wyglądało na rampie! Koniecznie oglądajcie ceremonię zwycięzców o 18:00 w mediach społecznościowych Dakar Rally!

Opublikowany przez Arona Domżałę Piątek, 15 stycznia 2021

 

Ten sukces jest bardzo cenny, ponieważ po raz pierwszy na podium znalazła się polska załoga. Duet Domżała/Marton w tegorocznej edycji Rajdu Dakar jechali w barwach Monster Energy Can-Am. W przeszłości na podium najtrudniejszego rajdu stawali też inni Polacy, a do tego wąskiego grona dołączył dzisiaj właśnie Domżała. Przed nim w najlepszej trójce Dakaru byli: Rafał Sonik, Łukasz Łaskawiec, Darek Rodewald, Krzysztof Hołowczyc i Szymon Gospodarczyk.

 

Dawid Lis

Zdjęcie główne: Dakar Rally

 

Mamy to!💪 Podium Dakar Rally‼ Dotąd pięciu Polaków wywalczyło miejsce w czołowej trójce najtrudniejszego rajdu świata:...

Opublikowany przez Arona Domżałę Piątek, 15 stycznia 2021

 

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.