pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 7 marca 2021r.   imieniny: Felicja, Paweł, Tomasz

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
POLICJANT Z BARLINKA ODDAŁ OSOCZE

Zapotrzebowanie na osocze cały czas jest duże. To cenny dar, który wspiera chorych na COVID-19 w powrocie do zdrowia. Każdy kto przeszedł zakażenie może się włączyć w pomoc. Tak zrobił asp. sztab. Albert Wałęka i stawił się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim, by oddać osocze.

W dobie pandemii, każdego dnia dowiadujemy się o kolejnych osobach zakażonych koronawirusem. W szpitalach personel medyczny walczy o ich zdrowie i życie. Oprócz lekarzy, w pomoc może się zaangażować wiele innych osób. Każdy kto przeszedł tą chorobę ma szanse wspomóc chorych, którzy nadal walczą z wirusem. Policjant z Komisariatu Policji w Barlinku asp. sztab. Albert Wałęka tak właśnie postąpił i oddał osocze, by ratować życie i zdrowie drugiemu człowiekowi.

 

REKLAMA

 

Teraz, kiedy sam zmierzył się z wirusem i jest ozdrowieńcem, zdecydował się wspomóc leczenie chorych na COVID-19. Właśnie dlatego 31 grudnia br. oddał osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Oddział Terenowy w Gorzowie Wielkopolskim. Po upływie dwóch tygodni pracownik Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa skontaktował się z nim ponownie aby po raz drugi oddał osocze gdyż za pierwszym razem w jego osoczu wykryto dużo dobrych przeciwciał. Nasz kolega nie zastanawiał się długo i 14 stycznia oddał osocze po raz drugi. 

 Albert sam zachęca innych by w ten sposób włączyli się w walkę z pandemią. To nic nie kosztuje, a wspomaga powrót chorych do zdrowia.

Osocze może zostać pobrane od osób, które:

  • spełniają podstawowe kryteria kwalifikacji dla dawców krwi określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 11 września 2017r. w sprawie warunków pobierania krwi od kandydatów na dawców krwi i dawców krwi (Dz. U.2017 poz. 1741) Link do Rozporządzenia;
  • przechorowały COVID-19, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2 (potwierdzone testami, bądź wpisem w aplikacji gabinet.gov.pl), zostały uznane za wyleczone i czują się zdrowe, czyli minęło co najmniej:

- 28 dni od zakończenia objawów;
- 18 dni od zakończenia izolacji w przypadku osób, które przeszły zakażenie w sposób bezobjawowy;
- są w wieku 18-65 lat;

  • w przypadku przeprowadzonej w przeszłości transfuzji oraz kobiet po przebytej ciąży w wywiadzie wymagane będą dodatkowe badania, które wykonane zostaną przez Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Rekomendujemy wcześniejszy bezpośredni kontakt telefoniczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ponieważ szczegóły pobrania są ustalane indywidualnie z każdym dawcą. Nie są wymagane jakiekolwiek dodatkowe badania wykonywane indywidualnie przez dawcę.

Oddanie osocza trwa około 40 minut i jest całkowicie bezpieczne. Policjanci gorąco zachęcają wszystkich do pomocy innym potrzebującym i oddanie osocza lub krwi potrzebującym.

 

KPP Myślibórz - nadesłane

 

 

Pin It

Komentarze

+6

Guest

Cytuję Guest:
Badania naukowców na temat leczenia osoczem ozdrowieńców potwierdziło że te leczenie jest nieskuteczne. Tylko w Polsce na ten temat robi się wielki szał. Informacje ogólnodostępne mozna poczytać

Tak czy siak, ale krew zawsze jest potrzebna.
-8

Guest

Badania naukowców na temat leczenia osoczem ozdrowieńców potwierdziło że te leczenie jest nieskuteczne. Tylko w Polsce na ten temat robi się wielki szał. Informacje ogólnodostępne mozna poczytać
+14

Guest

Cytuję Guest:
Celebryta
Zwykłych ludzi też pokazujecie jak oddają krew lub osocze.

Boli *** sam nic nie zrobisz a o innych piszesz.
+29

jaszczur

Brawo dla super policjanta. Sam chorował pomaga innym i to jest fajne ze potrafi dawać przykład dla innych. Daje przykład wzorowego dobrego obywatela. Szkoda że inni tego nie szanują i nie rozumieją (czytaj - - - > młodzież udzielająca się na fb). Jeszcze raz duże brawa dla funkcjonariusza KP Barlinek. Brawo

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.