sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
ZAPALIŁA SIĘ SADZA

19 stycznia przed godz. 14.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o pożarze komina w jednym z domów przy ul. Niepodległości. Przechodniów, którzy powiadomili strażaków, zaniepokoił fakt, że z komina wydobywają się coraz większe słupy ognia.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z OSP Barlinek oraz JRG Myślibórz, którzy ugasili palącą się w przewodzie kominowym sadzę. Sezon grzewczy trwa już od kilku miesięcy a barlineccy druhowie mieli już kilka podobnych wyjazdów.

 

REKLAMA

 

Taki pożar może wywołać duże nieszczęście, bowiem wysoka temperatura lub ogień wydobywający się ze szczelin komina, może doprowadzić do zapalenia się materiałów otaczających przewód kominowy. Przez pęknięty komin, może wydobywać się również tlenek węgla. Konieczne jest więc, tuż przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, sprawdzić stan techniczny komina.

 

M.Przybylska 

 

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Ciekawe czy był przegląd kominiarski. Zarządcy często o tym zapominają.

Przegląd układu kominowego był pewnie tylko na protokole odbioru :lol:

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież