pldaenfrdeuk

 

 


 piątek 5 marca 2021r.   imieniny: Fryderyk, Jan, Wacław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
PRZYMARZNIĘTY ŁABĘDŹ

02 lutego po godz. 9.00, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie na Jezioro Barlineckie. Ktoś zauważył, że do tafli jeziora przymarzł łabędź. Świadek zdarzenia zawiadomił służby ratownicze.

 

REKLAMA

  

Strażacy przy użyciu sani lodowych, wydobyli ptaka z lodu. Niestety, jak powiedzieli naszej redakcji barlineccy druhowie, okazało się, że łabędź nie żyje. O tym fakcie poinformowany został ornitolog Piotr Adamiok.

To już drugie wezwanie do przymarzniętego łabędzia, które w przeciągu kilku dni otrzymali strażacy. Pierwszego ptaka ratowali w Parku im. Emanuela Laskera. Na szczęście tamten łabędź był cały i zdrowy. 

 

M.Przybylska

 

Foto: OSP Barlinek

barlinek

 

  

Pin It

Komentarze

+1

Alek

Cytuję jacuś:
Cytuję Guest:
Przykro... Gmina mogłaby zrobić legowiska słomiane zima dla naszych pięknych ptaków.

nie szalejmy ,taka jest przyroda ,sama reguluje i lepiej niech człowiek się nie miesza ,i przez dokarmianie tych naszych kaczek i łabędzi robimy z nich kury domowe uzależnione od ludzi ,przykro na to patrzećJeśli ktoś na tym portalu napisze prawdę , choć może dla większości niewygodną to jest od razu minusowany ... Polecam wszystkim minusującym najpierw dowiedzieć się dlaczego łabędzie emigrują lub nie i czy można je karmić i kiedy . Polecam też cytat ze strony otop.org.pl

"Należy unikać przyzwyczajania łabędzi do pożywienia dostarczanego przez ludzi i nie ulegać „żebrzącym” osobnikom, które często podchodzą do ludzi wiedzione wyłącznie przyzwyczajeniem do otrzymywania darmowego posiłku, a nie brakiem naturalnego pokarmu "
+15

Guest

Cytuję Guest:
Przykro... Gmina mogłaby zrobić legowiska słomiane zima dla naszych pięknych ptaków.

To fakt jednak na gminę bym nie liczyl no moze gdyby chodzilo o kaczke a nie łabędzia. Jak bylem maly bylem harcerzem i jako harcerz uczestniczylem co roku w akcjach rozkladania slomy dla ptactwa. Chyba juz sie nie praktykuje...
-1

jacuś

Cytuję Guest:
Przykro... Gmina mogłaby zrobić legowiska słomiane zima dla naszych pięknych ptaków.

nie szalejmy ,taka jest przyroda ,sama reguluje i lepiej niech człowiek się nie miesza ,i przez dokarmianie tych naszych kaczek i łabędzi robimy z nich kury domowe uzależnione od ludzi ,przykro na to patrzeć

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.