pldaenfrdeuk

 

 


 piątek 5 marca 2021r.   imieniny: Fryderyk, Jan, Wacław

Reklama

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (10)
ZIMA W LUTYM - TO NIE ŻART

Od kilku dni synoptycy zapowiadali mrozy i opady śniegu. Najprawdopodobniej służby drogowe wzięły to za dobry żart. Od wczesnych godzin porannych kierowcy napotykali na spore utrudnienia. Jak zwykle nie dało się podjechać pod górkę na ulicy 31 Stycznia i Szosa do Lipian. Ulica Szosowa to jedno wielkie lodowisko.

 

REKLAMA

  

Nawet na niej zatrzymywały się duże samochody ciężarowe i nie mogły ruszyć z miejsca. Główne ulice miasta, miasta bo ulica 1 Maja i Niepodległości to ulice gminne, zasypane śniegiem, pod którym czai się lód. Problem z podjechaniem na Górny Taras i ulicę Podgórną.

Ulica Przemysłowa nie ruszona przez żaden pług śnieżny. Na skrzyżowaniu z ul. Szosa do Lipian lodowisko, bo wcześniej zamarzła woda wypływająca rowem z firmy Barlinek Inwestycje.

 

Dawno zimy nie było 😉 tak więc w tym roku wracamy do tradycji blokowania ul. 31- go stycznia.

Opublikowany przez Barlinek24.pl Poniedziałek, 8 lutego 2021

 

Ulica Gorzowska też woła o pomstę do nieba. Mróz nie odpuści jeszcze przez kilka dni. Uważajmy na jezdniach i chodnikach. I apel do kierowców jeżdżących na oponach letnich. Może zostawcie w domu swoje auta?

 

Jacek Słomka

 

barlinek

barlinek
Foto: Jacek Słomka

 

barlinek

Foto: Czytelniczka - dziękujemy

barlinek

Foto: Czytelniczka - dziękujemy

Pin It

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Chodnik na Moczkowie ul Gorzowska nigdy nie widział odśnieżania najpierw bylo lodowisko teraz śnieg nie wszyscy mają samochody żeby dojechać do pracy może by się ktos zainteresował tą sprawą

Nie do końca, dzisiaj widziałam po obu stronach ulicy Myśliborskiej - panowie ze specjalnymi maszynami , jakieś takie sprytne pługi ręczne , odśnieżali chodniki , szło im bardzo sprawnie .
+4

Guest

Mieszkańcy wspólnoty płaca za odsnieżanie przed budynkiem nie odśnieżaja. Zabic sie można przed własnym domem. Jak sobie cos złamie to im nie daruje płacic beda odszkodowanie.
+11

Guest

Barlinku nasz kochany,tak rzadko odśnieżany.Sliskie chodniki w centrum miasta.Zero jakiegoś zainteresowania ze strony ,,ODPOWIEDZIALNYCH " służb.
+8

Guest

Chodnik na Moczkowie ul Gorzowska nigdy nie widział odśnieżania najpierw bylo lodowisko teraz śnieg nie wszyscy mają samochody żeby dojechać do pracy może by się ktos zainteresował tą sprawą
+15

Guest

Witam :-D Do kogo droga by nie należała.Służby zawiodły.Ludzie płacą podatek drogowy,a w zamian nic nie otrzymuja.Przykre to a nawet tragiczne.
+2

smax

PGK ( Przedsiębiorstwo Globalnej Klapy ) zawaliło w dniu dzisiejszym na całości. Śnieg sypał od samego rana a niestety służba zaczęła działać wyjątkowo późno. Średnicówka jest w takim stanie przejezdności, że to wyłącznie droga dla odważnych.
+14

Guest

Najlepsze jest to ,że w środku zimy odpowiedzialne służby zostały zaskoczone. :lol: Zaraz pewnie będzie przepychanka w stylu"ta droga należy pod wojewódzki zarząd dróg ta do powiatu" i tak sratutatu w kółko Macieja.Ciągle problem nie do rozwiązania.Osobiście gdybym to ja był osobą decydującą to wziąłbym telefon do MPGku i kazał wysłać oddziały do odśnieżania w newralgiczne punkty miasta.Mnie jako mieszkańca Barlinka nie obchodzi podział administracyjny bo to jest dla pracujących przy biurku.Fakt jest taki ,że notorycznie drogi w Barlinku są nieodśnieżane dostatecznie a czy to powiatowa ,gminna czy wojewódzka nie ma znaczenia.Jest poprostu dramat.Może wysłać na przeszkolenie do miejscowości górskich aby zobaczyli nasi włodarze ,że jednak można.Ja przynajmniej byłem w szoku będąc w naszych górach bo miałem obraz z naszego podwórka i tego samego się spodziewałem a tu proszę bardzo.Dużo lepiej sobie radzono przy jeszcze większych opadach i górskim terenie.Dno i bąble jeśli wy sobie nie potraficie poradzić z takim śniegiem to lepiej za coś większego się nie bierzcie bo jeszcze większa porażka będzie.
+15

krytyk

Skrzyżowanie z obwodnicą to jest jedno wielkie nieporozumienie :) ja wiem zima itp :) Ale te auta co jadą od hosso na szose do lipian i odwrotnie to w taka pogodę pokazuje tylko jaki to jest bubel :P tam trzeba wcisnąć największe rondo jakie sie da :) może bedzie lepiej

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.