pldaenfrdeuk

 

 


 piątek 5 marca 2021r.   imieniny: Fryderyk, Jan, Wacław

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
TEATR W CZASACH PANDEMII W SP NR 1

W dzisiejszych czasach wyjście do teatru jest rzeczą niemożliwą. Nam jednak nie tylko udało się obejrzeć spektakl, ale również uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Wszystko dzięki uprzejmości Ewy Pilawskiej dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. 

W ramach projektu „Dziecko w sytuacji online”, ponad stu uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami, obejrzało spektakl pt : „Janek – król przeprowadzek” . Po przedstawieniu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych (na platformie Teams), poprowadzonych przez aktorów wspomnianego Teatru – Olę Dulas i Andrzeja Jakubasa.

 

REKLAMA

 

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na trudną sytuację dzieci i młodzieży, których los stawia wobec życiowych wyzwań.

Wszystkim spektaklom towarzyszą warsztaty i spotkania opracowane przez Andrzeja Jakubasa, których celem jest rozwijanie wrażliwości dzieci i młodych ludzi, a także przedstawienie, w sposób przystępny dla najmłodszych oraz młodych ludzi, spraw ważnych, istotnych, często trudnych i wpływających na kształtowanie się tożsamości dorastającego człowieka.

Ta forma zajęć spotkała się z ogromnym entuzjazmem wśród uczniów naszej szkoły.  Młodzież bardzo chętnie uczestniczyła w rozmowach  prowadzonych przez aktorów. Z wielka uwagą obejrzeli również spektakl poruszający problemy z jakimi niekiedy się zmagają.

Całość została zorganizowana przez nauczycielki SP nr 1 – Marzenę Olszewską i Monikę Goryńską.

 

SP nr 1 – nadesłane

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.