pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 28 lutego 2021r.   imieniny: Chwalibóg, Józef, Roman

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)

Był gościem specjalnym I Festiwalu Podróżniczego „Włóczykijki”. Podróżnik roku 2014/2015 amerykańskiej wersji „National Geographic”. Kajakarz z Polic, który jako pierwszy człowiek na świecie, bez żadnego wsparcia, trzykrotnie przepłynął Atlantyk. Opłynął również Morze Bałtyckie, Bajkał i całe polskie wybrzeże. Aleksander Doba, bo o nim piszemy, odwiedził Barlinek w 2016 roku.

 

REKLAMA

 

To na to spotkanie czekali wszyscy, którzy brali udział w Festiwalu. Trwało długo, bowiem opowieści były nie tylko ciekawe ale pełne humoru i fotografii. Nie kończyły się też pytania od publiczności, która starała się jak najdłużej zatrzymać gościa w Barlinku.

Dziś media obiegła wiadomość o śmierci podróżnika. Komunikat w tej sprawie wydała rodzina:

 

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki".

Aleksander Doba miał 74 lata.

 

M.Przybylska

 

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. zmarł śmiercią podróżnika...

Opublikowany przez Aleksandra Dobę Wtorek, 23 lutego 2021

 

 Aleksander Doba w Barlinku - 2016r.

 

Pin It

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.