pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.76 1 1 1 1 1 Ocena 4.76 (25)
BARLINEK MIASTEM Z DUŻYM SERCEM

W piątek rano na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Barlinku stanęło duże czerwone serce. Z inicjatywy radnych Rady Miejskiej w Barlinku, pod kierownictwem radnego Michała Antosiewicza, który zajął się stroną formalną, zebrał pieniądze od radnych i zamówił u producenta ogromne serce do zbierania nakrętek z plastikowych butelek.

 

REKLAMA

  

Wiele akcji charytatywnych polega na zbieraniu nakrętek i przekazywaniu ich odpowiednim firmom, które wypłacają za to pieniądze potrzebne na leczenie chorych, najczęściej dzieci. W Barlinku wiele klas szkolnych i oddziałów przedszkolnych zbiera nakrętki, wielu mieszkańców również gromadzi w domach nakrętki aby wspomóc leczenie.

Od dzisiaj wiadomo że każdą nakrętkę można wrzucić do wielkiego serca przy UM w Barlinku, a radni obiecują że jeśli pomysł się spodoba to zakupią kolejne wielkie czerwone serce na nakrętki. W inicjatywie udział wzięli: Michał Antosiewicz, Alicja Kowalewska, Cezary Krzyżanowski, Bernarda Lewandowska, Piotr Stanisławski, Tomasz Strychalski i Rafał Szczepaniak. Tym samym nasze miasto dołączyło do grona miast z Dużym Sercem.

 

Bernarda Lewandowska - nadesłane

 

BARLINEK MIASTEM Z DUŻYM SERCEM

 

 

Pin It

Komentarze

+7

Guest

"Kolejny chwyt na utrzymanie się przy korycie,za chwilę będzie sprzątanie Barlinka oczywiście sesję zdjęciową przy tym,a po wyborach znów cisza brawo!!" do wyborów 3 lata więc o jakim lansie mówimy. Dodatkowo był wniosek do Burmistrza o zakup takiego Serca - https://barlinek-rada.alfatv.pl/interpelacje/interpelacja/297 lecz Pan Burmistrz odmówił zakupu więc radni się zorganizowali i załatwił serce:) bo takiego w Barlinku niebylo a powinno być już dawno! A poprzez zbieranie nakrętek można pomóc! Ale widać że zły duch w narodzie nie ginie bo nawet droby i dobry gest są wstanie ludzie zochydzic! PS. Serce stanęło na prośbę mieszkańców więc całe miasto się lansuje:) :) :)
+2

Guest

A tak serio, to o co chodzi z tymi nakrętkami? To mogą byc tylko nakrętki, czy chodzi koncowo o wage zabranego plastiku, który i tak idzie na przetop?
+17

Guest

Super! Kiedyś zbierało się nakrętki, bo dzieci niosły do szkoły. Teraz szkoły zamknięte, więc nie ma co z nimi zrobić a już odruchowo wrzucam je do osobnego pojemnika w domu i zastanawiałam się, czy jest sens ciągle je zbierać. Teraz wiadomo. Dobre rozwiązanie. Jeszcze przydałby się pojemnik na zużyte baterie. Oby tylko pomysłowi ludzie nie wrzucali tam śmieci.
+8

Guest

Można? Można! Tylko trzeba chcieć coś zrobić :) Brawa i gratulacje dla Radnych za inicjatywę społeczną :) Wykazali się dużym sercem jak to postawione w dniu dzisiejszym!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.