pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
ULICA DŁUGA DO NAPRAWY

Po dość ciężkiej i ostatnimi laty mało spotykanej zimie, wiele dróg w naszej gminie, wymaga napraw. Tak jest m.in. z ul. Długą, w sprawie której, otrzymaliśmy wiadomość od jednego z naszych Czytelników. Pisze on w nim o jej złym stanie i prosi o interwencję w tej sprawie.

 

REKLAMA

 

Podczas XXXIV Sesji Rady Miejskiej w Barlinku, radna Alicja Kowalewska złożyła wniosek o naprawę drogi od wjazdu przy ul. 31-go stycznia do wyjazdu przy ul. Gorzowskiej, czyli odcinka wspomnianej ul. Długiej. Droga ta jest bardzo dziurawa, na co skarżą się mieszkańcy a jak wspomniała radna Alicja Kowalewska, sama przejechała się tym odcinkiem i potwierdza ich słowa. 

Podczas sesji, radni złożyli kilka wniosków, które dotyczą bieżącego utrzymania dróg. Jak powiedział Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński odpowiadając na pytania i interpelacje radnych, w naszej gminie od 31 lat prace i naprawy dróg zawsze odbywają się wiosną, więc i teraz tak będzie. Jeśli pogoda pozwoli, zostaną one przeprowadzone szybko i sprawnie.

Wróciła także sprawa Euroboiska, o którym niedawno pisaliśmy. Może nie tyle samej drogi, która również ma zostać wyrównania wiosną ale ustawieniem przenośnej toalety o co, po rozmowach z dziećmi i rodzicami korzystającymi z tego obiektu, wnioskował radny Michał Antosiewicz. W tej sprawie burmistrz poprosił gospodarza tego terenu, czyli PGK sp. z o.o. o wyrażenie opinii, czy w ramach obowiązującej z gminą umowy, spółka będzie w stanie zapewnić tam obsługę toalety.

 

Eurobisko Barlinek

 

Wspomniano także o ul. Pułaskiego i Kościuszki, które decyzją radnych, mają zostać wykonane w 2022 roku. Dariusz Zieliński zaznaczył jednocześnie, że jeśli uda się pozyskać finansowanie na tą inwestycję, to jej wykonanie zostanie przełożone na 2021 rok.

Skatepark, który był zwycięskim projektem w ramach Budżetu Obywatelskiego, ma zostać wykonany w tym roku. Będzie on zlokalizowany przy Szkole Podstawowej nr 4.

 

M. Przybylska

 

Ulica Długa Barlinek

Ulica Długa.

 

Pin It

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
A co mamy powiedzieć o drodze do rychnowa? Mało koła człowiek nie urwie. Czyżby szykuję się kolejne łatanie?

Święte słowa
:) poczekajcie do wyborów i głosujcie dalej to będziecie mieli droge
+5

Guest

Cytuję Guest:
Niestety, nie wyremontują..., gdyż planowane jest tam puszczenie obwodnicy... i tak oto z cichej (polnej) drogi zrobi się najbardziej ruchliwa droga pod oknami mieszkańców... Także trza czekać na buldożery i koparki... a potem od rana po świt nieustający ruch i hałas (sick)


I będzie ładny równy asfalt
+3

Guest

Niestety, nie wyremontują..., gdyż planowane jest tam puszczenie obwodnicy... i tak oto z cichej (polnej) drogi zrobi się najbardziej ruchliwa droga pod oknami mieszkańców... Także trza czekać na buldożery i koparki... a potem od rana po świt nieustający ruch i hałas (sick)
+7

Guest

Cytuję Guest:
A co mamy powiedzieć o drodze do rychnowa? Mało koła człowiek nie urwie. Czyżby szykuję się kolejne łatanie?

Człowieku Wy chociaż asfalt macie co prawda dziurawy ,ale jednak ,a tam droga polna i dziury.

Guest

Cytuję Guest:
Brawo ! , pewnie znowu przywiozą kilka wywrotek żużlu i po remoncie ulicy Długiej.
Wstyd i hańba , ostatnia polna droga w naszym mieście - prawa miejskie w 1278 roku.
Po " remoncie " i po opadach deszczu będzie jak zawsze, po co to robić ? Gratulacje dla Burmistrza i Radnych.
Obok na ul.Jasnej i Okrężnej od ponad 34 lat ratusz czeka aż ludzie sami w czynie społecznym zrobią chodniki.

Strach po ulicy chodzić , ale kogo to obchodzi ? no chyba że idą wybory i wtedy wszystko będzie obiecane .
Dziękujemy!
Człowieku Gmina nie ma pieniędzy na takie bzdety jak twoja ulica. Ważniejsze jest powycinanie drzew w ramach tz. rewitalizacji parku przy ul. Gorzowskiej. Na to kasa jest!
+11

Guest

Pan Burmistrz reaguje natychmiast na wymienione ulice i będzie wkrótce je naprawiał, natomiast jak była zgłoszona ul Poziomkowa to termin 2023 czyli po skończonej kadencji. A dotychczas nie podjęto żadnych działań żeby cokolwiek zrobić.Po prostu nas olewają. Wasz czas już się kończy.
+11

Guest

Brawo ! , pewnie znowu przywiozą kilka wywrotek żużlu i po remoncie ulicy Długiej.
Wstyd i hańba , ostatnia polna droga w naszym mieście - prawa miejskie w 1278 roku.
Po " remoncie " i po opadach deszczu będzie jak zawsze, po co to robić ? Gratulacje dla Burmistrza i Radnych.
Obok na ul.Jasnej i Okrężnej od ponad 34 lat ratusz czeka aż ludzie sami w czynie społecznym zrobią chodniki.
Strach po ulicy chodzić , ale kogo to obchodzi ? no chyba że idą wybory i wtedy wszystko będzie obiecane .
Dziękujemy!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.