pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.5 1 1 1 1 1 Ocena 4.50 (2)
PRZYWRÓCIĆ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

W artykule „Przejścia dla pieszych nie będzie” poruszyliśmy temat likwidacji przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Żabiej. Likwidacja wzbudziła wiele kontrowersji wśród mieszkańców miasta. Wielu z nich w komentarzach pisało o konieczności powrotu do stanu sprzed likwidacji.

 

REKLAMA

  

Wskazywali, że przejście było tam od lat i korzystało z niego wiele osób. W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, do tematu powrócił radny Cezary Krzyżanowski. - Po jego likwidacji - mówił m.in. radny, odcinek ten zrobił się bardzo niebezpieczny. Zarówno dla pieszych, poruszających się w okolicach przewężenia chodnika na ulicy Niepodległości, oraz wpłynął negatywnie, utrudniając włączenie się do ruchu pojazdów wyjeżdżających z ulicy Żabiej. Nie może być sytuacji takich, że dofinansowanie z programu Stasiaka, czyli konkretną ilość przejść powoduje, że nagle kolejne są likwidowane. Myślę, że akurat w tym konkretnym miejscu, biorąc pod uwagę bardzo wąski przesmyk chodnika i brak zabezpieczeń ruch powinien być mocno spowolniony przy dojeździe do ronda. Mało tego, tam też widać, że pojazdy jadące z ulicy Żabiej, mają problem z włączeniem się do ruchu na ulicę główną. Pomimo tego, że w ramach wybudowanej średnicówki ten ruch w centrum miasta zmalał, ale jednak ten problem szczególnie, kiedy nie ma tego spowolnienia i przejścia i momentu na włączenie się do ruchu został spotęgowany - mówił radny C. Krzyżanowski.    

W trakcie sesji burmistrz Dariusz Zieliński do problemu się nie odniósł. Ma takie prawo. Stwierdził, że na pytania i wnioski, na które nie odpowiedział na bieżąco, odpowiedzi udzieli radnym w formie pisemnej.

Ze swojej strony prosimy naszych czytelników o odpowiedź na pytanie. Czy przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Niepodległości i Żabiej powinno zostać przywrócone, czy nie?

 

Jacek Słomka

 

Ulica Niepodległości w Barlinku

 

 

Pin It

Komentarze

+15

Guest

Oczywiście że przywrócić to przejścia.
Tyle razy mieszkańcy pisali o przejściu dla pieszych na ul. Gorzowskiej przy Bryko, na chodnikach jest położony polbruk w kolorze żółtym tylko zabrakło kasy na puszkę farby żeby namalować pasy. Władza Barlinka jakby nie zauważyła problemu bo i po co robić sobie problem do wyborów jeszcze trochę czasu.
+11

Guest

Likwidacja tego przejścia była kretyńskim pomysłem. Zrobieniem na złość mieszkańcom Barlinka. Moim zdaniem należy natychmiast naprawić ten "błąd" , reaktywując zlikwidowane przejście.
+1

Guest

Ruch w mieście nie zmalał bo są tylko dwa wjazdy i zjazdy z tej ulicy. Ta cała trasa średnicowa to jakaś pomyłka, zamiast rozwiązać problem tylko stworzyła nowe.
-13

Guest

Przejść na tej ulicy pełno, co skrzyżowanie(co 50m). Spróbujcie wyjechać od strony Żabiej ,w miasto ,w godzinach szczytu. Życzę powodzenia jak odtworzą to przejście!
+13

krytyk

Pozostaje tylko czekać na wypadki... Ludzie starsi ale i młodsi również, którzy od lat korzystali z tego przejścia będą chodzić na ,,pamięć". No i co ? Zabawa w rosyjską ruletke ? Albo auto zdąży się zatrzymać albo nie... i nieszczęście gotowe. Oczywiście uważam że przejście powinno wrócić
+9

Guest

Ma być to przejście,ten co skasował to jest chyba na przepustce.Tedy chodzą dzieci ze szkoły,starsi ludzie itd.Pseudo mądra decyzja,tośmy wybrali .
..

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.