pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
BUDOWA MIEJSKIEGO CENTRUM REKREACJI

Na terenach dawnego tartaku przy ul. Jeziornej, już od ubiegłego roku trwają intensywne prace w ramach projektu „Budowa Miejskiego Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej w Barlinku”. Projekt ten podzielony został na dwa zadania.

 

REKLAMA

  

Pierwsze z nich już się zakończyło. W jego zakres wchodziło m.in. wykonanie ciągu pieszo-jezdnego, drogi wewnętrznej, miejsc postojowych, odcinków sieci wodociągowej, sieci kanalizacji sanitarnej i sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego. W dniu 24 lutego, dokonano odbioru tej części. 

Obecnie, wykonawca przygotowuje się do realizacji drugiej części zadania. Przypomnijmy, że zakłada się w nim m.in. wykonanie obiektu rekreacyjnego zawierającego pomieszczenie gospodarcze i wiatę rekreacyjną, ubikacji systemowej wraz z przyłączami, instalacjami zewnętrznymi i wewnętrznymi, plaży w postaci trawiastej polany rekreacyjnej, altany wejściowej z ławkami i tablicą edukacyjną, stacji rowerowej, stacji edukacyjnych z tablicami edukacyjnymi, nawierzchniami i wyposażeniem, pomostu rekreacyjnego pełniącego funkcję punktu widokowego, pomostu pływającego z możliwością cumowania, integracyjnego placu zabaw wraz z nawierzchniami i wyposażeniem, strefy fitness wraz z nawierzchniami i wyposażeniem, strefy rekreacyjnej z polaną piknikową i boiskiem do siatkówki plażowej, ścieżki pieszo-rowerowej dojazdowej i placów, ścieżek pieszych, obiektów małej architektury służących rekreacji i wypoczynkowi, rekreacyjnych nawierzchni zielonych, oświetlenia i monitoring terenu oraz nasadzeń ozdobnych. 

 

barlinek

 

W chwili obecnej, wykonawca prowadzi prace projektowe, w celu uzyskania decyzji i pozwoleń zezwalających na rozpoczęcie prac budowlanych drugiej części zadania. Zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem, roboty mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Zgodnie z tym samym harmonogramem, zakończenie i odebranie zadania, planowane jest z końcem sierpnia, tj. z opóźnieniem ok.2 miesiące w stosunku do terminu umownego.

 

M.Przybylska 

 

BUDOWA MIEJSKIEGO CENTRUM REKREACJI W BARLINKU

 

Pin It

Komentarze

+18

Guest

Ludzie litości , bierzecie się za nowe projekty a kiedy skończycie pomost koło "Pamu" wg projektu jaki był zatwierdzony. Myślicie że ludzie zapomnieli i można im ciemnotę wciskać , czy kasy brakło ? Kto odebrał inwestycje jak nie zostały ukończone? .Ten projekt też tak zostanie wykonany i zatwierdzony?.
Pozdrowienia dla naszych przedstawicieli w Radzie Miasta , wybory blisko .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.