pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (10)
RESPIRATOR JUŻ W SZPITALU

W listopadzie 2020 roku, zmarł ks. Bronisław Lose, proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku. Duszpasterze wraz z wiernymi, postanowili uczcić pamięć śp. ks. Dziekana, organizując zbiórkę pieniędzy na zakup respiratora z przeznaczeniem dla pacjentów Szpitala Barlinek sp. z o.o. Zbiórka ta, spotkała się z szerokim odzewem społeczeństwa (dodajmy, że nie tylko lokalnego).

 

REKLAMA

 

W jej wyniku, zebrano aż 115 157,00 zł.

Tak, zbiórka przedstawia się w konkretnych liczbach:

  • 61 576,00 zł - przedsiębiorcy,
  • 20 000,00 zł - Barlinek Inwestycje,
  • 20 421,00 zł - zbiórka w internecie,
  • 13 160,00 zł - zbiórka mieszkańców do puszek.

Na zakup respiratora, przeznaczono 73.440 zł. Na wyposażenie sali operacyjnej, przekazano 35.880 zł 44 gr. Pozostała kwota - ok.6 tys. zł, przeznaczona zostanie w późniejszym czasie,  na wspólnie ustalony cel. Właścicielem respiratora są mieszkańcy Barlinka, reprezentowani przez parafię pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku.

W dniu 1 kwietnia 2021 roku, respirator trafił do barlineckiego szpitala, gdzie odbyło się jego oficjalne przekazanie. Za naszym pośrednictwem, organizatorzy zbiórki pragną podziękować tym wszystkim, którzy złożyli się na ten niezbędny do ratowania życia sprzęt. Przedsiębiorcom, mieszkańcom miasta, zakładom pracy i anonimowym darczyńcom, dzięki którym, barlinecka lecznica wzbogaciła się o nowe, bardzo potrzebne urządzenie.

 

Jacek Słomka

 

 

Pin It

Komentarze

+10

Guest

Akurat tak się składa, że to sabotowana przez ten rząd bezpieczna i skuteczna Amantadyna ratuje chorym na koronawirusy życie, gdy tymczasem te nieszczęsne respiratory rozrywają im płuca zamiast pomagać (w efekcie czego jedynie jedna osoba na dwudziestu uchodzi z życiem z pod tych rurek respiratorowych, o czym wiedzą wszyscy pracownicy na OIOMie, dlatego swoich bliskich starają się wzorem wiceministra Warchoła leczyć przy wykorzystaniu Amantadyny, które dzięki temu że umożliwia choremu samodzielne oddychanie, to już po 48 godzinach stawia na nogi, gdy tymczasem respirator na stałe przykuwa do łóżka).
+24

Guest

Cytuję Guest:
Bardzo szlachetny cel ,wielkie dzięki dla wszystkich darczyńców .Oby tylko nie okazało się ze zamkną szpital albo ktoś go kupi za przysłowiową złotówkę . Bo mieszkańcy i gmina ładują kasę od lat a leczyć trzeba sie gdzie indziej lub prywatnie .

To właśnie chcialem napisac. Ze respirator jest ale w barlineckim szpitalu praktycznie juz sie nie leczy. Odsyłają do Gorzowa, Szczecina. Wszystkie oddziały zamkniete albo zawieszone.
+20

Guest

Bardzo szlachetny cel ,wielkie dzięki dla wszystkich darczyńców .Oby tylko nie okazało się ze zamkną szpital albo ktoś go kupi za przysłowiową złotówkę . Bo mieszkańcy i gmina ładują kasę od lat a leczyć trzeba sie gdzie indziej lub prywatnie .

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.