pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (6)
REFERENDUM NIE BĘDZIE

W trakcie ostanie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, ktora odbyła się 6. kwietnia br., radni zajmowali się tematem referendum, ktore dotyczyć miało barlineckiego Szpitala sp. z o.o. Przypomnijmy, że w referendum mieszkańcy miasta mieli odpowiedzieć na pytanie: Czy zgadzasz się na zamknięcie lub częściowe ograniczenie oddziałów lub prywatyzację Szpitala Powiatowego w Barlinku?

 

REKLAMA

  

W tej sprawie radni ze swojego grona wybrali komisję doraźną, która miała sprawdzić czy wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum gminnego, odpowiada przepisom ustawy o referendum gminnym.

Tym samym po dyskusji radni podjęli uchwałę o odrzuceniu wniosku o przeprowadzenie referendum. Za takim postawieniem sprawy zagłosowało 12. radnych. Dwóch wstrzymało się od głosu (Cezary Krzyżanowski, Piotr Stanisławski). W załącznikach prezentujemy projekt uchwały z uzasadnieniem i opinię komisji doraźnej.

Całość dyskusji na temat referendum w materiale filmowym.

 

Jacek Słomka 

 

 

 

Pin It

Komentarze

-3

Guest

Jak przeprowadzić referendum ws. Szpitala Powiatowego kiedy mamy w Barlinku Sxpital sp. z o.o.? Jak przeprowadzić referendum kiedy nawet nie bylo 600 własciwie zebranych podpisów/ na 2054 podpisy/ Jak przeprowadzić referendum kiedy pytanue referendalne nie spełnia wymogu pytania? Obejrzyjcie sesję, wtedy komentujcie.
+10

Guest

Jak chce się psa uderzyć, to kij się zawsze na to znajdzie, stąd każdy powód jest dobry byle tylko nie dopuścić do jakiegokolwiek referendum w Barlinku, bo wtedy jego wynik byłby wiążący dla Rady MiG Barlinek, a teraz będzie już można szpital zaorać, zwalając całą winę na Powiat, kiedy samemu się już umyło ręce.
+12

Guest

Wniosek do kosza bo pytanie bzdurne (powinny być trzy) a za organizację wzięła się ***. Szkoda bo referendum to fajna sprawa i mogłoby być przydatne w przyszłości a tak temat zostanie skompromitowany
-6

Guest

Przecieram oczy ze zdumienia czytając komentarze poniżej bo obejrzałem sobie sesję 2 razy nie jest długa polecam i tylko upewniłem się że nikt niema zamiaru zamykać naszego szpitala, niezależnie od tego czy komuś się te referendum podoba czy nie. Dawno nie było takiej jednomyślności w naszej gminnej władzy. Naprawde wiem o co to bicie piany poniżej
+11

Guest

Barineccy Radni zostali w popłochu postawieni w stan zaznajomienia się z odpowiednią ustawą, i w popłochu napisali "pseudoopinię". Nie wiem, który z tej "piątki wymienionych" znakomitych w "prawie i w związku z tym powołanych do komisji" postanowił wydać opinię w takiej treści. Z ich "dogłębnej" analizy...podkreślam "dogłębnej".... czyli pisząc prostym językiem.... bardzo wnikliwie ją analizującym, pod każdym kątem, wynika, że analizowali wszystko.... a tu punkt 7. "że nie jesteśmy Szpitalem Powiatowym (w sumie nie ma takiej oficjalnej definicji w żadnym akcie prawnym), a Szpitalem Sp. z. o.o. bo tak nam nasz prawnik powiedział. Szanowni Radni powołani do tej "speckomisji" ...proste pytanie, po co punkty 1-6 i 8? (pokazujemy, że pracujemy:) im dłuższe pismo tym więcej pracy... Analizowaliście, i dopiero potem przeczytaliście pismo od radcy??? Zamiast od razu odrzucić i skierować pismo z jednym, jedynym punktem "pkt. 7" miał być tym 1 i wystarczyłoby:) Indolencja i tyle... A tak a propos, jak wyglądały Zgromadzenia Wspólników w ciągu ostatnich lat....Gminie Barlinek podobało się zarządzanie szpitalem przez te wszystkie lata (w końcu większościowy udziałowcowiec)?
-8

Guest

Nie prościej sprawdzić księgi szpitala i to czy zarabia ? Jeżeli szpital generuje straty to wiadomo zamykamy, jak zyski to rozwijamy. Ot wielka filozofia .
+12

krytyk

Haha! Kiedyś zapytałem czy smakuje kiełbaska wyborcza którą co jakiś czas Wam serwowano :) Teraz to już pijecie wodę po parówkach :) Nauczcie się że Wasz głos liczy się w momencie zbliżających się wyborów i tyle haha :) Ale to i tak Was niczego nie nauczy :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.