pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 6 maja 2021r.   imieniny: Benedykta, Benita, Dytrych

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
PIENIĄDZE NA ZAKUPY INWESTYCYJNE

W trakcie sesji Rady Powiatu myśliborskiego, która odbyła się 28 kwietnia br., radni podjęli uchwałę o przekazaniu pieniędzy dla szpitali w Barlinku i Dębnie oraz dla Domu Pomocy Społecznej dla Przewleklesomatycznie Chorych w Myśliborzu.

 

REKLAMA

Do Dębna trafi 250 tys. zł. Dzięki nim podniesiony zostanie m.in. kapitał zakładowy spółki. Pieniądze pozwolą na ustabilizowanie oraz zwiększenie możliwości rozwoju lecznicy, a także polepszy się wskaźnik ekonomiczny spółki.

Do Barlinka także trafi 250 tys. zł. Tutaj pieniądze, w formie dotacji celowej przeznaczone zostaną na zakupy inwestycyjne i pomogą zakończyć budowę zbiorczej instalacji tlenu. Za przekazane pieniądze zakupione zostaną m.in.: artroskop, wanna rehabilitacyjna, urządzenie do krioterapii ciekłym azotem, urządzenie do diatermii. Urządzenia te pozwolą na poprawę jakości usług w szpitalu. 

Dla DPS w Myśliborzu radni także przekazali 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na konieczne inwestycje w tej placówce.

 

Jacek Słomka

 

Pin It

Komentarze

Guest

Czy powielanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego typu :diatermia wanna do hydroterapii,aparat do krioterapii ciekłym azotem które służą już mieszkańcom Barlinka od wielu lat w istniejącym nieopodal NZOZ- ie jest zasadna w obecnej sytuacji finansowej szpitala? Może skierować te środki na inne cele, których nie ma a są niezbędne w leczeniu? Oczywiście w/w sprzęt można zakupić gdy finanse ulegną poprawie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.