pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 6 maja 2021r.   imieniny: Benedykta, Benita, Dytrych

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
ZŁOŻONO SYMBOLICZNE WIĄZANKI

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Barlinku miała raczej symboliczny charakter. Tego dnia, z uwagi na obostrzenia, nie mogli uczcić w bardziej podniosły sposób, liczni przedstawiciele barlineckich przedsiębiorstw, związków, stowarzyszeń czy też szkół.

 

REKLAMA

 

Nie było też pocztów sztandarowych. W kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku, odbyło się nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Pod obeliskiem marszałka Józefa Piłsudskiego bukiety złożyli m.in. w imieniu mieszkańców Barlinka wiceburmistrz Krzysztof Paszek, przedstawiciele Rady Miejskiej Barlinka z przewodniczącym Mariuszem Maciejewskim, prezes PGK sp. z o.o. Zbigniew Blezień, komitet Prawo i Sprawiedliwość,  Jednostka Strzelecka 4037 oraz harcerze z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej.

 

M.Przybylska

 

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Nawet ten symbol aż nadto wykracza po za dobry smak i zwykłą przyzwoitość dziejową. Jak można w takim dniu składać kwiaty pod obeliskiem Piłsudskiego, który konstytucję zgwałcił i stanął bezkarny ponad prawem? Czy nadal nasi "świętujący" nie rozumieją, że to takie obciachowe?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.