pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 6 maja 2021r.   imieniny: Benedykta, Benita, Dytrych

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
EKOMAJÓWKA

W sobotę,  1 maja 2021 r., z inicjatywy pracowników Urzędu Miejskiego oraz osób zaprzyjaźnionych, odbyła się akcja sprzątania terenów dawnej cegielni, które od jakiegoś czasu są regularnie zaśmiecane.  Z uwagi na rozległą powierzchnię zaplanowano etapowanie porządkowania.

 

REKLAMA

 

W pierwszej kolejności zajęto się zbieraniem odpadów po licznych spotkaniach towarzyskich przy palenisku i dwóch wąwozach. Poza „oczywistymi” odpadami ze szkła, znaleziono też specjalnie tam przywiezione odpady budowlane, poremontowe: styropian, worki i szmaty zatopione w betonie, dachówki, materiały uszczelniające w workach, opakowania po farbach, klejach, przewody. Ktoś zadał sobie sporo trudu, aby nie zutylizować tych odpadów na PSZOK.

Wśród bardzo dobrej aury i jeszcze lepszej atmosfery w zespole, udało się zebrać 600 kg odpadów, które PGK Spółka z o.o. w Barlinku odebrała we wtorek rano, tj. 04.05.2021 r.

Refleksje na temat braku świadomości ekologicznej wśród ludzi w każdym wieku oraz bezduszności wobec natury i naszych pięknych okolic już dawno wybrzmiały, powtarzane wielokrotnie. Zabraliśmy się tak po prostu do pracy, gdyż żal patrzeć na postępującą degradację środowiska spowodowaną nie katastrofą ekologiczną, a zwyczajnym niechlujstwem i głupotą. Zaś satysfakcja i radość z odsłoniętych, odzyskanych walorów przyrodniczych nie do przecenienia. Zachęcamy do podejmowania podobnych akcji bez oceniania i w służbie wyższej idei.

 

UM Barlinek - nadesłane

 

 

Pin It

Komentarze

+4

Guest

Pozwólcie ludziom przywozić wszystko do pojemników, jakie stoją na placu Pgkim ,bez żadnych konsekwencji, to pewnie takie wyzwalanie gdzie popadnie się skończy. No i potrzeba więcej pojemników
+6

Guest

Brawo! Chodzimy tłumnie na spacery do lasu. Gdyby każdy z nas zamiast wnosić, wyniósł po dwie butelki, lasy by szybko odetchnęły. A co do śmieciarzy: najgorsi są ci, którzy nie tylko zostawiają szklane butelki, ale jeszcze je drobno tłuczą. Brak wyobraźni. Zranić się może pies na spacerze (tu jeszcze mała biedna, bo właściciel pójdzie z nim do weterynarza) albo dzikie zwierzę, które już nie ma takiej możliwości...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.