pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 8 marca 2021r.   imieniny: Beata, Jan, Julian

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Złote Barlineckie Gęsiarki

W dniu 19.12.2009r. o godz. 19.00 w Hotelu ALMA w Barlinku odbyła się uroczystość wręczenia „Złotych Barlineckich Gęsiarek”. Tradycyjnie, jak co roku w weekend poprzedzający Święta Bożego Narodzenia odbywa się spotkanie przedstawicieli życia gospodarczego miasta: dyrektorów i prezesów zakładów pracy oraz biznesmenów prowadzących działalność na terenie Gminy Barlinek.

 

Przy tej okazji wręczane są wyróżnienia przyznawane przez Kapitułę za szczególne osiągnięcia w dziedzinie gospodarczej, kulturalnej, sportowej, działalności społecznej i sponsoringu – Złote Barlineckie Gęsiarki.

Uroczystość rozpoczął wirtuoz akordeonu – Michał Mazur, mieszkaniec Mostkowa, mimo młodego wieku laureat wielu ogólnopolskich konkursów oraz wokalistka Marta Dzwonnik. Z okazji ukończenia 18 roku życia, Michał Mazur otrzymał gratulacje od Burmistrza, a z rąk Pani Burmistrz mały upominek.
W trakcie wieczoru głos zabrał Starosta Powiatu Myśliborskiego – Andrzej Potyra, który wyraził dumę, że Barlinek intensywnie się rozwija i poinformował, że w tym roku na cztery „ZŁOTE ŻAGLE” – wyróżnienie przyznawane przez władze powiatu, aż trzy trafią do Barlinka! Wyróżnienia będą wręczane w styczniu 2010 roku.

REKLAMA

Wzorem lat ubiegłych kapituła przyznała dwa rodzaje wyróżnień:
 
Dyplom Złotej Barlineckiej Gęsiarki otrzymali:
1. Grupa Taneczna FEELING
za promocję Barlinka i działalność kulturalną wśród młodzieży
2. Klub Krótkofalarski SP1KRF
za stworzenie najbardziej aktywnej radiostacji klubowej w województwie zachodniopomorskim i promocję Barlinka
3. Szczecińska Fundacja Talent – Promocja – Postęp
za zaangażowanie w rozwój Gminy Barlinek w różnych sektorach życia 
 
NOMINOWANI DO NAGRODY ZŁOTEJ  BARLINECKIEJ GĘSIARKI
w kategorii PRZEMYSŁ i PRODUKCJA:
1. Stefan Staszko
2. Waldemar Wawrzyniak
3. Mirosław Bartosiewicz
w kategorii USŁUGI i HANDEL:
1. Zbigniew Szatkowski
2. Adrian i Daniel Zych
3. Piotr Kawecki
4. Paweł Symonowicz i Władysław Tabaka
w kategorii TURYSTYKA:
1. Gmina Barlinek
w kategorii Instytucja spoza Barlinka:
1. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego
2. Szczecińska Fundacja Talent - Promocja - Postęp

ZŁOTE BARLINECKIE GĘSIARKI OTRZYMALI:
 
w kategorii PRZEMYSŁ i PRODUKCJA:
Waldemar Wawrzyniak
za wprowadzenie nowoczesnych technologii produkcji i utworzenie nowych miejsc pracy

w kategorii USŁUGI i HANDEL:
Zbigniew Szatkowski
za tworzenie trwałego, wysokiej jakości wizerunku miasta i odrestaurowanie „Pałacyku Cebulowego”

w kategorii TURYSTYKA:
Gmina Barlinek
za stworzenie i skuteczne wdrażanie Marki Barlinka opartej na idei Nordic Walking
Nagrodę odebrała Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Pani Brygida Liśkiewicz

w kategorii Instytucja spoza Barlinka:
Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego
za wspieranie inicjatyw lokalnych oraz instytucji działających na terenie Barlinka

Image

Po zakończeniu części głównej zaproszeni goście przeszli do Sali Restauracyjnej, gdzie obok posiłku była okazja do mniej oficjalnych rozmów kuluarowych. W trakcie kolacji przeprowadzono licytację obrazu namalowanego w trakcie letnich plenerów malarskich przez jedną ze znanych artystek goszczących w naszym mieście – Katię Sokolową-Zyzak, a przedstawiającego ulicę Jeziorną – fragment przy pizzerii CINEMA. Obraz był częścią cyklu „Niebo na Barlinkiem”. Wylicytowana kwota miała zostać przeznaczona na zakup leków dla Kuby Lipca z Mostkowa, o którego chorobie i trudnościach w zakupie leków pisaliśmy już wcześniej. Dzięki aktywnej pomocy Księdza Dziekana Bronisława Lose licytacja przerodziła się w nieco inną formę. Od darczyńców zebrano łącznie 12 070,00 zł, a obraz, na którego odwrocie podpisali się wszyscy ofiarodawcy przekazany zostanie Jakubowi wraz z zebraną kwotą na leczenie. Oby ten wspaniały gest przyniósł chłopcu ratunek i pomógł zwalczyć chorobę.

W skład Kapituły Złotej Barlineckiej Gęsiarki wchodzą panowie:
Zbigniew Wielgosz, Bogdan Wrotecki, Marek Piechocki, Leszek Hyży, Waldemar Matyja, Waldemar Kuczer, Andrzej Pakosz, Jens Christian Sigg, Edward Skałecki, Ryszard Pyrek, Norbert Szulc.

MIKA

Foto: Jacek Słomka

Foto: Mirosław Kaliszuk

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.