pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 sobota 23 stycznia 2021r.   imieniny: Ildefons, Jan, Klemens

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
XVIII Barlineckie Lato Teatralne
Barlineckie Lato Teatralne obchodzić będzie w tym roku 18 urodziny. Ta inicjatywa corocznie przygotowywana i realizowana jest w ścisłej współpracy z młodzieżą z Teatru Wiatrak, działającym od 29 lat przy Barlineckim Ośrodku Kultury. W bieżącym roku bohaterem imprezy będzie WIDZ, który dla nas jest najważniejszy, a którego w pewnych teatralnych (i nie tylko) kręgach próbuje się ignorować albo traktować jak istotę o nikłych potrzebach intelektualnych.

Podczas wszystkich działań projektu uczestnicy dbać będą o widza, tworzyć teatralne akcje z myślą o nim, jak i będą podejmować, podczas zajęć, problem społeczny „widz teatralny”. Wszystkie spektakle BLT „Po Drodze”, koncerty, happeningi, zajęcia warsztatowe odbywać się będą w miejscach dostępnych oraz tam gdzie spotkać się nie trudno. Plenerowe Lato wkracza w powszednie życie miasta, wykorzystuje do tego skwery, parki, ulice i miejskie kawiarnie. Spektakle, koncerty, warsztaty nastawione są na integrację środowisk. Przedstawiają zabawę, poezję, marzenia i problemy bezpośrednio dotyczące codzienności.  

VIII Barlineckie Lato Teatralne - program

Poniedziałek 16.08.2010
Spotkanie integracyjne uczestników Festiwalu Wtorek 17.08.2010
Park „Delta Młynówki” 10.00-13.00 warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Rynek 19.00 Oficjalne otwarcie Barlineckiego Lata Teatralnego i plenerowe odtańczenie poloneza z mieszkańcami Barlinka  

Skwer Pensjonatu Pod Łabędziem - 20.00 Teatr Poezji Wiatrak i Przyjaciele z Barlinka „Ballada o srebrnej rybce” Hotel Barlinek21.30 Recital Artura Gotza z Krakowa „Obiekt seksualny” - wstęp 10 zł (bilety do nabycia w CIT i Muzeum) Środa 18.08.2010
park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Muzeum Regionalne     15.00 - 17.00 Warsztaty decoupage
ul. Lipowa k/Urzędu       20.00 Monodram Adama Snarskiego z Ustrzyk „Fiksum Dyrdum”
ul. Kościelna                    21.00 Teatr Formy – Scena Pantomimy z Wrocławia „Sąsiad - telenowela 
                                                      pantomimiczna”
Pub Tawerna                   22.30 Koncert grupy Marry No Wane z Goleniowa - wstęp wolny

REKLAMA

Czwartek 19.08.2010
Park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Muzeum Regionalne     15.00 - 17.00 Warsztaty malowania na szkle
Rynek                                21.00 Teatr Formy Parra z Ustrzyk „Bies - czadzkie opowieści”
Ogrody Hotelu Alma       22.00 Kwartet Jorgi z Poznania „Janosik 21” 
                                                       (niemy film z 1921 roku z muzyką na żywo) 
                                                       wstęp 5 zł (bilety do nabycia w CIT i Muzeum) Piątek 20.08.2010
Park „Delta Młynówki”     10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
                                             20.00 Teatr Formy Parra z Ustrzyk „Róża czy kolec”
                                             21.00 Teatr Poezji Wiatrak z Barlinka „Ubi leones”
Pensjonat                           22.00 Koncert bluesowy Teatru Wielkie Koło z Będzina 
Pod Łabędziem                          „Mantratrans” -wstęp wolny 
Sobota 21.08.2010
Park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
                                           18.00 Teatr Wielkie Koło z Będzina „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa”
                                           19.00 Widowisko finałowe uczestników warsztatów teatralnych
                                           19.30 Oficjalne zakończenie BLT i plenerowe odtańczenie poloneza
                                                       z mieszkańcami Barlinka
Rynek                                21.00 Polski Teatr Eugeniusza Ławreńczuka w Moskwie „Workshop”
Pensjonat                          23.00 Recital Dagny Cibory z Ustrzyk - wstęp wolny
Pod Łabędziem             

W tym roku wspierają nas:
Teatr KANA, medialnie - TVP Szczecin, TVB24, VOX Lipiany, Puls Barlinka, Echo Barlinka, Barlinek24, eBarlinek, Kurier Szczeciński. Gmina Barlinek, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu, WATEX, GBS Bank, Klaus Borne Fabryka Drzwi, Alma Hotel & Spa, Pensjonat pod Łabędziem.

Image

Projekt dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko - Niemiecką /Gefrdöert aus Mitteln der Stiftung für deutche-polnische Zusammenarbeit.Projekt pt: XVIII Barlineckie Lato Teatralne - "Po Drodze" . Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno - Turystyczno - Sportowe "PEGAZ" .      

XVII Barlineckie Lato Teatralne >>> 
XVI Barlineckie Lato Teatralne >>> 
XV Barlineckie Lato Teatralne >>>   

Image

Artur Gotz „OBIEKT SEKSUALNY” - recital piosenki kabaretowej. Zespół muzyczny w składzie: LENA MINKACZ – piano, JOANNA MIZERA-ZALEJSKA – altówka, skrzypce, śpiew, SEBASTIAN ZIOMEK – instrumenty perkusyjne, śpiew.

Posłuchasz piosenek podarowanych artyście przez kompozytora Zygmunta Koniecznego i Dariusza Rzontkowskiego, który napisał kabaretowe i absurdalne teksty. Poza tym usłyszysz piosenki Marka Michalaka, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Jana Wołka, Michała Zabłockiego i jeszcze kilka innych… Z każdą piosenką i tekstem zostaniesz wciągnięty do zmysłowej, przepełnionej erotyzmem gry, podczas której poczujesz smak prawdziwych kobiet, które podobno są jak pierogi i dowiesz się jak reagują mężczyźni, gdy podchodzą do dziewczyny ze styropianu… Namiętnie kogoś pocałuj i przyjdź na pełen absurdu i dobrego humoru „Obiekt seksualny”, który zniewoli Cię i obezwładni ekspresyjnym wykonaniem i wielobarwnymi interpretacjami, które wciągną Cię do zabawy…

Skoncentrowany przede wszystkim na damsko-męskich relacjach recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty - od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski. Gazeta Krakowska

***

Warsztaty teatralne kończące się spektaklem plenerowym – prowadzący: ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie aktor, absolwent PWST im. L.Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, obecnie związany z Teatrem „Kamienica” Emiliana Kamińskiego w Warszawie, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem The Imagination w Londynie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol - człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach. Oficjalna strona aktora: arturgotz.pl

***

" K w a r t e t  J o r g i "  powstał w 1982 roku i gra muzykę folkowo-etniczną; ich źródłem jest Europa. Nazwa zespołu pochodzi od poznańskiego flecisty z XVI w. Tomasza Jorgi. Od momentu powstania zespół tworzą:
• Maciej Rychły - flety, bębny
• Waldemar Rychły – gitara
 Obecnie współpracujący muzycy:
• Andrzej Brych - trąbka
• Janusz Brych - saksofon
• Bartosz Bryła; Tomasz Dolezich - skrzypce
• Ryszard Bazarnik; Radosław Nowakowski - bębny

Image

Dotychczasowa dzialalność:
Setki koncertów w Polsce. Koncerty indywidualne i udział w festiwalach - w Niemczech, Francji, Anglii, Czechach, Słowacji, Szwecji, Kanadzie, w Wenezueli. Kilka sezonów koncertów propagujących muzykę w szkołach w ramach projektu "Pro Sinfonika". Warsztaty twórcze organizowane m innymi przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Współpraca z teatrami (tworzenie muzyki): Teatry w Gnieźnie, Legnicy, Wałbrzychu, "Kana" w Szczecinie, „Lalki” w Warszawie; „Animacji” w Poznaniu;  Witkacego w Zakopanem; "Wierszalin", "Gardzienice". Wykorzystanie muzyki w filmach polskich i zagranicznych oraz w nagraniach radiowych. Filmy telewizyjne o zespole. Muzyka i instrumentarium wykorzystane były w filmach zrealizowanych przez studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.
www.jorgi.serpent.pl 

***

„Janosik 21“ – pierwszy film o losach Janosika, słynnego zbójnika, obecnego w słowackiej i polskiej sztuce ludowej. Juraj Janosik (1688-1713) w historycznym przekazie to uczestnik antyhabsburgskiego powstania, legendarny przywódca niepokornych chłopów w górach Mala Fatra na Słowacji. Ten pierwszy długometrażowy słowacki film zrealizowała w zadziwiająco profesjonalny sposób ekipa … debiutantów. Reżyser i jego brat Daniel, to słowaccy emigranci, wynalazcy, właściciele fabryki produkującej sprzęt filmowy w USA. Premiera Janosika odbyła się w 1921 roku. Później film zaginął. Odnalazł się w 1970 roku w …garażu w Chicago. W 1975 roku został zrekonstruowany, a w 1995, jeszcze za życia reżysera, wpisany na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Polski Teatr w Moskwie – w 2004 roku w stolicy Rosji został zarejestrowany oficjalnie Polski Teatr. Wcześniej  Teatr nie był jednostką prawną, chociaż prowadził swą działalność dość aktywnie. Również w 2004 roku teatr odznaczony został złotym medalem na ogólnorosyjskiej wystawie „Scena Rosji – 2004” oraz otrzymał dyplom, jako najmłodszy teatr w Rosji. Polski Teatr w Moskwie Eugeniusz Ławreńczuka, będąc jedyną zawodową polskojęzyczną placówką teatralną poza granicami kraju, stanowczo przeciwstawia się jakimkolwiek formatom polonijnym.

„Workshop” – czyli kuchnia aktorska – otwarta forma teatralna, podczas której aktorzy wykonują ciekawe i interesujące ćwiczenia aktorskie, japoński trening, tańce, pantomimę i inne formy teatralne od śpiewu operowego po break-dance, stepowanie i performance. Trening aktorski Polskiego Teatru w Moskwie jest autorską metodą, wypracowaną przez założyciela i dyrektora Teatru Eugeniusza Ławreńczuka, sprawdzoną podczas przygotowań spektakli, licznych międzynarodowych festiwalach i służącą podstawą programu edukacyjnego Szkoły Aktorstwa i Reżyserii, która została założona przez Eugeniusz Ławreńczuka w roku 2007 w Moskwie i istnieje przy International Theater Centem i Polskim Teatrze w Moskwie. W Workshopie biorą udział aktorzy Polskiego Teatru w Moskwie i uczniowie Szkoły Aktorstwa I Reżyserii. Workshop prowadzi reżyser Eugeniusz Ławreńczuk
Źróło: ptwm.ru

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.