pldaenfrdeuk

 

 


 środa 16 czerwca 2021r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Kasacja pojazdów Barlinek

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

A A A
Image
Roma zaprasza w swoje progi

19 listopada w Europejskim Centrum Spotkań przy ul. Leśnej odbyło się uroczyste otwarcie galerii Romany Kaszczyc. Galeria a zarazem pracownia znajduje się w najpiękniejszej części budynku, na jego poddaszu. Nowoczesna, wyposażona bowiem w najnowsze systemy wystawiennicze a zarazem niezwykle konserwatywna, ciepła i przyjazna.

 

Na uroczystość przybyło tak wielu gości, że nie sposób było wszystkich pomieścić w galerii. Więc główna cześć tego spotkania odbyła się w sali na parterze. W części artystycznej, poświęconej w całości Barlineckiej Romie, wystąpili przyjaciele z MDK „Plantacja wyobraźni” a wraz z nimi Wiatraki, Teatr KOD z Dębna, Zbigniew Bocian oraz Ela Kuczyńska z Gorzowa Wlkp. Na uroczystość przybyła przede wszystkim liczna rodzina bohaterki wieczoru a także przyjaciele i wielbiciele Jej twórczości.

REKLAMA

W krótkich podziękowaniach i z życzeniami wystąpili m.in. Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński, wicestarosta Andrzej Potyra oraz Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, która przy okazji opowiedziała o pracy jaką wspólnie z Romą włożyły w galerię i jej wygląd. Uroczystość zakończyła się wypiciem symbolicznej lampki szampana oraz specjalnie przygotowanym poczęstunkiem.

M.P.

Foto: Jacek Słomka 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.