pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 8 marca 2021r.   imieniny: Beata, Jan, Julian

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Złote Barlineckie Gęsiarki

13 stycznia, już po raz XXII, odbyła się Gala Złotych Barlineckich Gęsiarek. Uroczystość odbyła się w Pensjonacie „Bukowa Przystań”, którego właściciele są laureatami ubiegłorocznej Gali. Wyboru wyróżnionych i nagrodzonych dokonuje specjalna kapituła, która pod uwagę bierze przede wszystkim wkład kandydatów w rozwój Gminy Barlinek.

 

Jak postrzega się ich na zewnątrz oraz czy promują pozytywne i uniwersalne wartości. Już drugi raz w historii, członkowie kapituły brali pod uwagę sugestie mieszkańców Barlinka. Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku zaproszono mieszkańców Miasta i Gminy do wzięcia udziału w ankiecie i zgłaszanie swoich kandydatów do Złotych Barlineckich Gęsiarek. Tegoroczne sugestie zostały w całości poparte przez kapitułę i zgłoszeni kandydaci otrzymali nagrody. W skład powyższej kapituły wchodzą: Bogdan Wrotecki, Marek Piechocki, Andrzej Pakosz, Waldemar Kuczer, Ryszard Pyrek, Waldemar Matyja, Edward Skałecki, Leszek Hyży, Marek Krowicki, Paweł Goryński, Krzysztof Goryński, Zbigniew Wielgosz oraz Przewodniczący Dariusz Zieliński.

REKLAMA

Na uroczystości obecni byli m.in. Mariusz Norsesowicz Wicestarosta Powiatu Myśliborskiego, Elżbieta Ligenza Przewodniczący Rady Powiatu Myśliborskiego, Mariusz Maciejewski Przewodniczący RM Barlinka, Krzysztof Paszek Wiceburmistrz Barlinka, Edyta Włodkowska Skarbnik Gminy Barlinek, gospodarz Gali Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz przedsiębiorcy.

Tytuł Ambasadora Barlinka otrzymała:
Sofia Ennaoui - za międzynarodowe sukcesy w sporcie i promocję Barlinka
W imieniu Sofii, która obecnie przebywa na zgrupowaniu w RPA, nagrodę odebrał trener Wojciech Szymaniak.

Dyplom Złotej Barlineckiej Gęsiarki otrzymali:
Akademia Tenisa Barlinek Szymon Bunda - za działalność sportowo – edukacyjną wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie idei tenisa ziemnego wśród mieszkańców Barlinka
Iwona Małgorzata Żytkowiak - za twórczość literacką i promocję Barlinka
Eliza Chojnacka - za twórczość literacką i promocję Barlinka
Barlinecki Klub Tenisowy - za modernizację Miejskich Kortów Tenisowych i popularyzację tenisa ziemnego

Nagrody główne Złote Barlineckie Gęsiarki otrzymali:
Szpital Barlinek Sp. z o.o. - za modernizację i rozbudowę Szpitala Barlinek Sp. z o.o
Teresa i Jerzy Bitel - za modernizację i przebudowę „Leśnego Domu” oraz działania na rzecz rozwoju branży turystycznej Barlinka
Feeling Dance Group - za osiągnięcia artystyczne, wkład w rozwój barlineckiej kultury oraz promocję Barlinka
Bartosz Zmarzlik - za międzynarodowe osiągnięcia sportowe i promocję Barlinka

W części artystycznej Gali wystąpili uczniowie i nauczyciele z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Myśliborzu. Uroczystość poprowadziła Katarzyna Budzeń.

monikary

nivea - "napisałem parę słów prawdy" zapraszamy do kontaktu telefonicznego. 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas . lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.