poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

W niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim odbył się XIV Memoriał Edwarda Jancarza. Bartosz Zmarzlik w tych zawodach zajął siódme miejsce po tym jak został wykluczony w półfinale. Bartosz Zmarzlik od początku prezentował dobrą formę i odpowiednią prędkość. Jednak senior Stali Gorzów nie ustrzegł się błędów, przez co tracił na dystansie kolejne punkty. Żużlowiec żółto-niebieskich w serii zasadniczej jeździł w kratkę. To ostatecznie dało mu 11 punktów i awans do półfinału.

W półfinale oprócz Bartosza Zmarzlika jechali jeszcze Przemysław Pawlicki, Martin Vaculik i Nicki Pedersen. Sporo emocji było głównie przez tego ostatniego. Zmarzlik walczył z Pedersenem o drugie miejsce, które dawało awans do finału. Duńczyk jechał przed Polakiem, a ten zaatakował rywala na pierwszym łuku trzeciego okrążenia. Po tym wejściu Zmarzlik zaczepił swoim tylnym kołem o przednie przeciwnika i spowodował jego upadek. Sędzia długo oglądał powtórki, ale zdecydował się wykluczyć zawodnika Stali, co się nie spodobało miejscowej publiczności.

REKLAMA

Tym samym Zmarzlik zakończył Memoriał Edwarda Jancarza na siódmej pozycji. Ostatecznie najlepszy w Gorzowie okazał się Patryk Dudek, a podium uzupełnili Nicki Pedersen i Przemysław Pawlicki.

Przede wszystkim popełniłem sporo błędów. Jestem przyzwyczajony do ścieżek jazdy z poprzedniego sezonu, a teraz się trochę pozmieniało. Pozytyw jest taki, że czułem, że motocykle mam szybkie. Teraz muszę tylko poprawić swoją dyspozycję. Muszę mądrzej jechać, wybierać lepsze ścieżki. Jeśli chodzi o sytuację z Pedersenem, to Duńczyk sam do mnie podszedł i powiedział, że wjechałby tak samo jak ja. Po prostu trafiłem na ciemne miejsce na torze, pociągnęło mnie. Myślałem, że schowam się przed jego kołem. Wyczekał i zaistniała taka, a nie inna sytuacja - powiedział po niedzielnych zawodach Zmarzlik.

Biegi z udziałem Bartka:
4. (60,23) Zmarzlik, Protasiewicz, Kasprzak, Lindbaeck
5. (60,27) Pedersen, Prz. Pawlicki, Zmarzlik, Madsen
12. (60,62) Zmarzlik, Pi. Pawlicki, Vaculik, Jonasson
14. (60,80) Dudek, Sajfutdinow, Zmarzlik, Hampel
19. (61,28) Zmarzlik, Łaguta, Iversen, Jonsson
22. (61,81) Pedersen, Prz. Pawlicki, Vaculik, Zmarzlik (w/su)

Dawid Lis

Foto: Sebastian Mitek

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież