poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

Wiele na naszych łamach pisaliśmy o walce w sprawie pozostawienia Ekipowego Punktu Poboru Krwi przy ulicy Szpitalnej. Pismo w tej sprawie, do ministra zdrowia, pisał także wicewojewoda zachodniopomorski Jarosław Rzepa. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej odczytano odpowiedź jaką otrzymał.    

Czytamy w niej m.in. "Na wstępie pragnę przedstawić kulisy sprawy, którą przedstawił pan marszałek. Plan funkcjonowania RCKiK w Szczecinie oparty jest na opracowanym i wdrożonym w 2014 roku programie restrukturyzacyjnym, na który składa się szereg działań mających na celu poprawę sytuacji ekonomicznej centrum i polepszenie w konsekwencji jej wyniku finansowego. W ramach realizacji tego programu RCKiK w Szczecinie założyło zwiększenie poboru krwi z wykorzystaniem mobilnego punktu poboru. ... Należy podkreślić, że mobilny punkt poboru krwi umożliwia przeprowadzenie całego procesu pobierania krwi, a przez to stanowi alternatywę dla ekipowych punktów poboru krwi... Minister zdrowia zdaje sobie sprawę, że pobór krwi, który odbywał się systemem stacjonarnym, jest utrwalony w środowisku lokalnych dawców krwi i upłynąć musi pewien czas, zanim dotychczasowe przyzwyczajenia ustąpią przed wprowadzona zmianą... Żywię jednak nadzieję, że ta decyzja spotka się z akceptacją krwiodawców". 

REKLAMA

Zabierając głos w krótkiej dyskusji, radny Rafał Szczepaniak stwierdził, że są gminy w Polsce, które zawarły samorządowe porozumienia i takie placówki jak ta, która działała na ulicy Szpitalnej, prowadzą. Podkreślił, że dla niego ta sprawa się nie kończy. Nie może zgodzić się ze stwierdzeniami, że wszystko w sprawie zamknięcia punktu było konsultowane. Według radnego, żadnych konsultacji nie było. I jak podkreślił, nawet jak istnieje tylko jeden procent pewności, że sprawę można wygrać, to warto o to powalczyć. Z kolei przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski podkreślił, że pismo z ministerstwa zdrowia jest tak jednoznaczne, że nawet tego jednego procenta on osobiście nie widzi.

js

barlinek

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież