poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

W nocy z 7 na 8 kwietnia, rodzina z trójką małych dzieci, straciła w pożarze mieszkania dorobek całego życia. Dwa dni później na naszym portalu ukazał się artykuł, w którym Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku, zwraca się z prośbą o wsparcie pogorzelców. Rodzina z pożaru wybiegła w tym co miała na sobie, zabierając dzieci i wózek z najmłodszą, trzymiesięczną dziewczynką. 

Ogień strawił wszystko co znajdowało się w mieszkaniu m.in. ubrania, sprzęt AGD, łóżka, pościel, sztućce. Odpowiedź na apel OPS przerósł najśmielsze oczekiwania. Już w ten sam dzień, w którym ukazał się artykuł, rozdzwoniły się telefony i z pomocą zaczęli przychodzić pierwsi mieszkańcy naszego miasta. W sali, gdzie gromadzona jest pomoc, zabrakło miejsca i część rzeczy została już odebrana przez rodziców dzieci.  Jak powiedziała nam koordynatorka akcji z ramienia OPS Danuta Witkowska, udało się zebrać całe wyposażenie mieszkania. Są więc m.in. garnki, sztućce, pościel, łóżka, sprzęt AGD, kosmetyki dla dzieci w tym pieluchy i chusteczki dla najmłodszej dziewczynki, ubrania, żyrandole, wózki, dywany. A telefony nadal nie przestają dzwonić i nie ma dnia, aby ktoś czegoś nie przyniósł. Remontem spalonego mieszkania zajmie się teraz zarządca budynku, czyli Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. 

REKLAMA

Jedna z firm na terenie Barlinka zadeklarowała, że w trakcie prowadzonych prac dokona bezpłatnej wymiany okien w całym mieszkaniu. Inna otworzyła konto, na które można brać niezbędne materiały budowlane. Jest dużo telefonów z deklaracją oddania dużych łóżek, lodówek, kuchenek, mebli. Jednak z tym trzeba poczekać aż do zakończenia remontu mieszkania.

Na dzień dzisiejszy, rodzice wraz z trójką dzieci, mieszkają u najbliższej rodziny w jednym małym pokoju. Brakuje miejsca, więc stąd kolejny apel. Jeśli ktoś z Państwa miały do oddania łóżko piętrowe dla dzieci, z pewnością ułatwiłoby to mieszkanie w tak trudnym dla rodziny czasie. Po zakończeniu remontu niezbędny będzie również transport rzeczy gabarytowych, takich jak meble, lodówka, kuchenka, pralka. Brakuje więc samochodu i osoby, która bezpłatnie przewiozłaby te rzeczy do wyremontowanego już mieszkania. Szczegóły transportu można ustalić w Ośrodku Pomocy Społecznej w Barlinku pod numerem telefonu 95 7460 014.

Za naszym pośrednictwem, Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku serdecznie dziękuje mieszkańcom Gminy Barlinek, którzy wsparli pogorzelców, za okazane wielkie serce i za to, że nie przeszli obojętnie wobec tragedii innych ludzi

monikary

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież