poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

O skrzyżowaniu ulicy Niepodległości z ulicą Żabią i niebezpieczeństwach, jakie czyhają tam zarówno na pieszych jak i na kierowców, mówiła w trakcie sesji Rady Miejskiej radna Iwona Rudnicka. Zwracała uwagę na przejście dla pieszych w tym rejonie, po którym do szkoły chodzą m.in. dzieci. 

Zwracała uwagę na parkujące na ulicy Żabiej samochody. Często niezgodnie z przepisami ruchu drogowego zaparkowane po jednej stronie ulicy auta, skutecznie uniemożliwiają wjazd i wyjazd na ulicę Niepodległości. 

REKLAMA

Podkreślała, że piesi na przejściu nie tylko musza uważać, czy samochody nie nadjeżdżają z lewej bądź prawej strony, ale także, czy samochód nie wyjedzie zza pleców. Zaapelowała o przyjrzenie się skrzyżowaniu i podjęcie kroków mających na celu polepszenie  bezpieczeństwa. 

Ze swojej strony podpowiemy, że ulica Żabia jest ulicą miejską. Być może wystarczy ustawienie tam znaku zakazu parkowania także po stronie gdzie m.in. mieści się piekarnia i będzie po problemie. Zezwolić tylko na dowiezienie towarów do ciastkarni i piekarni. Tym bardziej, że wzdłuż tej ulicy miasto zrobiło parkingi. Pozostawienie samochodu, aby kupić pieczywo czy ciastko nie powinno nastręczać problemu.    

js

barlinek

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież