poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

Gmina Barlinek zakończyła realizację projektu pn. „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Barlinku”, który uzyskał dotację ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014, w wysokości ponad 3 mln 230 tys. zł. Całkowity koszt wszystkich inwestycji to kwota ponad 9 mln złotych. 

W ramach projektu wykonano prace termomodernizacyjne w następujących budynkach:
• Szkoła Podstawowa Nr 1 przy ul. Jeziornej
• Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku - ul. Strzelecka 
• Przedszkole Miejskie Nr 2 - ul. Podwale - 2 budynki
• kompleks oświatowy przy ul. Kombatantów

REKLAMA

Wykonane prace dotyczyły: ocieplenia ścian i dachów, wymiany instalacji centralnego ogrzewania i cieplej wody, wymiany okien i drzwi, montaż kolektorów słonecznych, wymiany oświetlenia na energooszczędne, wykonania wentylacji wywiewno - nawiewnej z odzyskiem ciepła. Inwestycja ta pozwoli na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynków i co nie mniej ważne przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego. 

O tym wszystkim mówiono w trakcie konferencji prasowej podsumowującej projekt. Wzięli w niej udział m.in. zastępca burmistrza Krzysztof Paszek, przedstawiciele wykonawcy, pracownicy referatu Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji Janusz Zubyk i Waldemar Kościukiewicz. 

js

Dodaj komentarz

Komentarze użytkowników anonimowy będą opublikowane po akceptacji przez moderatorów. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze bez akceptacji. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież