pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A

Aldona Horoszewicz - Barlinianka od urodzenia tj. 31 grudnia 1960 roku. Mając do wyboru kilka fajnych miejsc na świecie, postanowiła zostać właśnie w Barlinku.

Od trzydziestu lat pracuje jako bibliotekarka w Bibliotece Miejskiej w Barlinku. Od młodości interesowała się malarstwem, muzyką, literaturą i poezją. Pewnego dnia postanowiła wziąć pędzel do ręki i spróbować...Tworzy z powodzeniem, co widać w jej dorobku. Maluje od dwudziestu lat i jest samoukiem. Malując, jednocześnie ciągle studiuje starych mistrzów i  literaturę o sztuce, doskonaląc w ten sposób swój warsztat.

Image

Uwielbia podróżować. Odwiedziła wiele muzeów w kraju i za granicą przypatrując się pracom mistrzów światowego malarstwa. W roku 2006 poznała Krzysztofa Kłosowicza, również malarza – odtąd tworzą razem, wymieniają się doświadczeniami i tworzą świetną parę. Brała udział w kilku konkursach i wystawach. Jej prace znajdują się w wielu domach w kraju i za granicą.

Zapraszamy do obejrzenia prac.

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież