pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A

Romana Kaszczyc ukończyła PWSSP we Wrocławiu w 1962 roku uzyskując tytuł magistra sztuki. Po dyplomie zamieszkała w Barlinku, gdzie założyła Ognisko Plastyczne i Pracownię Ceramiki Unikatowej dla dzieci i dorosłych.

Jako artystka jest twórcą w dziedzinach: ceramika unikatowa, malarstwo sztalugowe, rysunek, ilustracje książkowe, znaki graficzne, scenografia. Jest również pisarką.

Image

Ma w dorobku około 100 wystaw w kraju i za granicą, ponad 100 spotkań autorskich, konferencji i wykładów w Polsce i Niemczech, udział w ponad 40 audycjach telewizyjnych i radiowych, 8 wydanych książek (w tym dwie w języku niemieckim), kilka broszur, wiele publikacji w różnych pismach, kilka spektakli teatralnych wg jej tekstów i piosenek wydanych na kasecie.

Image

Współpracuje z różnymi instytucjami kultury w Polsce. Była członkiem Narodowej Rady Kultury, współzałożycielka Towarzystwa Miłośników Barlinka w którym działa na rzecz kultury ponad 40 lat.

Image

Za pracę artystyczną, pedagogiczną i społeczną otrzymała wiele państwowych i regionalnych
medali, odznaczeń, wyróżnień i tytułów (Order Uśmiechu, nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Zasłużony Kulturze
„Gloria Artis”, Niezwykła Osobowość Barlinka i wiele innych...

Zachęcamy do zapoznania się z pracami Romany Kaszczyc.

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież