pldaenfrdeuk

 środa 26 czerwca 2019r.   imieniny: Jan, Jeremiasz, Jeremi

Reklama

A A A

Zdzisław Gilewicz urodził się 6. lipca 1955r. w Barlinku. Z kulturą i sztuką związany jest od dzieciństwa. Nie posiada wykształcenia w tych dziedzinach, jedynie muzyczną trójkę zawodową. Jego pasją jest rzeźba, malarstwo oraz muzyka, której w ostatnio poświęca najwięcej czasu, ponieważ gra w nowo powstałym Barlineckim zespole muzycznym “SOFT”.

Image

Jeżeli chodzi o sztuki plastyczne to miał kilka wystaw w Barlinku, Pełczycach i Berlinie. Jego rzeźby znajdują się m.in. w Meksyku, USA, Niemczech, Czechach oraz jedna w Watykanie. Z malarstwem i rzeźbą związany był przez pewien okres bardzo intensywnie. Prowadził firmę, która specjalizowała się w kopiowaniu prac znanych mistrzów na zamówienie, które obecnie na pewno znajdują się jeszcze w wielu barlineckich domach.

Stworzył dwa, duże, dwumetrowe obrazy do restauracji w Berlinie. Namalował kilkanaście prac związanych z Barlinkiem, który zawsze lubił uwieczniać na płótnie i zdjęciach. Posiada ich sporo i niektóre już przeszły do historii. Miasto Barlinek uwiecznił w 2000 r na filmie. Swego czasu działając w Barlineckim środowisku twórców nieprofesjonalnych, był jednym z delegatów, który z reprezentował miasto Barlinek na III Sejmiku Kultury w Gorzowie Wlkp. Ma wiele nowych pomysłów, które realizuje z powodzeniem.

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież