piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A

Zdzisław Gilewicz urodził się 6. lipca 1955r. w Barlinku. Z kulturą i sztuką związany jest od dzieciństwa. Nie posiada wykształcenia w tych dziedzinach, jedynie muzyczną trójkę zawodową. Jego pasją jest rzeźba, malarstwo oraz muzyka, której w ostatnio poświęca najwięcej czasu, ponieważ gra w nowo powstałym Barlineckim zespole muzycznym “SOFT”.

Image

Jeżeli chodzi o sztuki plastyczne to miał kilka wystaw w Barlinku, Pełczycach i Berlinie. Jego rzeźby znajdują się m.in. w Meksyku, USA, Niemczech, Czechach oraz jedna w Watykanie. Z malarstwem i rzeźbą związany był przez pewien okres bardzo intensywnie. Prowadził firmę, która specjalizowała się w kopiowaniu prac znanych mistrzów na zamówienie, które obecnie na pewno znajdują się jeszcze w wielu barlineckich domach.

Stworzył dwa, duże, dwumetrowe obrazy do restauracji w Berlinie. Namalował kilkanaście prac związanych z Barlinkiem, który zawsze lubił uwieczniać na płótnie i zdjęciach. Posiada ich sporo i niektóre już przeszły do historii. Miasto Barlinek uwiecznił w 2000 r na filmie. Swego czasu działając w Barlineckim środowisku twórców nieprofesjonalnych, był jednym z delegatów, który z reprezentował miasto Barlinek na III Sejmiku Kultury w Gorzowie Wlkp. Ma wiele nowych pomysłów, które realizuje z powodzeniem.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.