pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 2 sierpnia 2021r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Borzysława

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
barlinek

W przyszłym roku, Barlinek będzie obchodził 740-lecie nadania praw miejskich. Dokładnie 25 stycznia 1278 r. Henryk Toyte, na mocy przekazanego mu dokumentu, założył miasto, które kilka razy zmieniało nazwę, by w końcu stać się polskim Barlinkiem. Do 1945 roku Barlinek nosił nazwę Berlinchen i leżał w granicach Niemiec. I właśnie z niemieckim jeszcze miastem wiąże się nasze pytanie konkursowe.

 

Osoba, która udzieli prawidłowej odpowiedzi, otrzyma nagrodę w postaci pendrive 16GB.

Pytanie konkursowe – Jak przed 1945 rokiem, nazywała się ulica Boczna? Prosimy o podanie nazwy niemieckojęzycznej.

REKLAMA

Odpowiedzi prosimy przesyłać drogą mailową na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nagrodę wygra osoba, która najszybciej udzieli prawidłowej odpowiedzi.

barlinek

Konkurs zakończony
Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Pytanie było trudne i wymagające dobrej znajomości historii naszego miasta. Jak podaje Nadwarciański Rocznik Historyczno - Archiwalny Nr 6 Tom 1 - Kazimierz Hoffmann, Zbigniew Miller "Toponimia Barlinka" w tym okresie, czyli przed rokiem 1945, ulica Boczna nosiła nazwy: Seilerbahn, Rodelbahn. Prawidłową odpowiedź najszybciej nadesłał Piotr P. Gratulujemy! 

barlinek
Foto: Muzeum Regionalne w Barlinku

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.